додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкащину від сильного землетрусу захищає гранітний щит

Черкащину від сильного землетрусу захищає гранітний щит

0

Найближчими днями Черкащині загрожує землетрус. За розмахом і силою як у Гаїті. Така інформація шириться Інтернетом. Мовляв, такого клопоту завдасть так звана «зона Вранча». Вона розташована усього за сто кілометрів від України. Ця ділянка вже давала про себе знати у тисяча дев’ятсот сороковому році, сімдесят сьомому, вісімдесят шостому та навіть дев’яностому роках. Новий же землетрус в «зоні Вранча», йдеться у інтернет-повідомленнях, за силою буде потужнішим, ніж стихія у Бухаресті тридцяти трирічної давності. Тоді там загинули п’ятнадцять тисяч людей. Чи такий страшний землетрус насувається, як його малюють, та чи буде він взагалі – з’ясовувала Вікторія Курченко.

Спершу черкасців залякували паводком. Причому, говорили, – за масштабами буде не менший, ніж у португальській Мадейрі.
Тепер на зміну страшилкам про велику воду – прийшли нові. У Черкасах обіцяють землетрус. За розмахом та силою, як на Гаїті.
Звідки ростуть ноги у таких пліток, знає черкаський науковець Юрій Ляшенко. Невтішні прогнози поширює Румунський інститут геофізики.
Юрій Ляшенко, декан фізичного факультету ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Нещодавно один із керівників цього інституту заявив, що існує можливість землетрусу в «зоні Вранча», яка розташована в Румунії. Такий землетрус може поширитися на територію України».
Надихнули румунських вчених на такі думки нещодавні землетруси на Гаїті та в Чилі. Мовляв, тепер небезпека нависла над так званою «зоною Вранча». Від неї до Черкас тисяча кілометрів. Ця ділянка вже давала про себе знати чотири рази. Востаннє у тисяча дев’ятсот вісімдесят шостому та дев’яностому роках. Черкаси тоді теж потрусило.

Валентин Ковбасюк, заступник начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи: «Якщо в епіцентрі землетрусу ми мали магнітуду 8-9 балів, то на Черкащині ці поштовхи були 2-4 бали».
Захищає Черкащину гранітний щит. Розхитати його, говорить Валентин Ковбасюк, не так вже й легко. І поштовхи в чотири бали, додає він, не руйнівні. Щоправда, є одне «але». Будинки мають відповідати сейсмічним нормам. Тому в разі чотирибального землетрусу може не пощастити «хрущовкам», які і без того сипляться, а також незаконно перепланованим будівлям. Утім, і науковці, і посадовці в один голос заспокоюють: чутки про нібито точну дату землетрусу неправдиві.
Юрій Ляшенко, декан фізичного факультету ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «Землетрус відбувається на глибині 180 км. Ніхто не може поміряти на таких глибинах, яка там густина речовини, який там розподіл напружень, що й призводить до землетрусів».
Валентин Ковбасюк, заступник начальника Головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи: «Ніхто не може сказати, де буде, коли буде, точно немає можливості. Тільки Бог, але ж ніхто не має прямого зв’язку з ним, на жаль».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version