Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркащина потопає у смітті

Черкащина потопає у смітті

- Advertisment -

Черкащина потопає у смітті. Його в області вже понад сім мільйонів тонн. Як зібрати весь накопичений непотріб до купи, то вона за площею буде навіть більша за Монастирище. Офіційно сміттєзвалищ в області аж 511. До більшості з них у перевіряльників чимало претензій. Та на власників не діють навіть штрафи, констатують в обласній прокуратурі. Що вже й говорити про стихійні сміттєзвалища. Вони в нас на кожному кроці, переконалася Вікторія Курченко.

Це сміттєзвалище в сусідній Смілі. Ані охорони, ані хоча б шлагбаума. Вантажівки, забиті сміттям, до пункту призначення навіть не доїжджають. Викидають його посеред лісу. Це типова ситуація, констатують в обласній прокуратурі.
Ігор Рогатюк, 1-ий заступник прокурора Черкаської області: «Лише 15% (75) сміттєзвалищ області є легітимними. Інші 85% (437) – незаконні, проводять несанкціоноване розміщення відходів (без дозволів і лімітів). Із 511 існуючих звалищ побутових відходів паспортизовано менше половини, лише 196 (38,4 %)».
Владці на місцях виправдовуються. Мовляв, вдіяти нічого не можуть через куці бюджети. У той же час лише третина взяла гроші у природоохоронному фонді на боротьбу зі сміттям. Порушників карають гривнею. Та на них це мало діє.
Ігор Рогатюк, 1-ий заступник прокурора Черкаської області: «За результатами перевірок, цього року порушено 5 кримінальних справ (із яких 2 направлені до суду), внесено 177 подань та приписів, за якими відшкодовано 140 тис. грн., опротестовано 21 незаконне рішення, притягнуто до відповідальності 233 службові особи».

Микола Лісовий, прокурор Черкаської області: «Не все роблять прокурори на місцях, контролюючі органи. Написати припис, відмахнутися, аби відзвітувати про роботу – це не результат. Результат – це тоді, коли не буде таких звалищ».
На Черкащині вже понад 7 мільйонів тонн сміття. Як зібрати його до купи, то вона за площею буде навіть більша за Монастирище. Скільки непотребу на стихійних сміттєзвалищах – ніхто не рахував. А вони по області на кожному кроці. Приміром, ось це Першотравнева вулиця в Черкасах.
В обласному управлінні охорони довкілля вже знають, як відвернути сміттєвий апокаліпсис. Своє бачення втілюють у спеціальній програмі. Чиновники обіцяють її видати на-гора вже на початку наступного року.
Едуард Івакін, начальник управління охорони довкілля в Черкаській області: «Кількість сміттєзвалищ, яка є в області, – це не є нормально. Вони повинні бути скорочені. Бо є такі сміттєзвалища, які мають наповнення 100 кг, 500 кг».
В обласній екологічній інспекції кажуть: треба ще й міняти закони. Бо нинішні – лояльні до нечепур. А ще – нарікають на брак перевіряльників. У прокуратурі згодилися допомогти кадрами. Разом із іншими контролюючими органами створять робочу групу. Обіцяють обійти кожен закуток на Черкащині. Поблажок, наголошують, нікому не робитимуть.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Поліція Черкащини розшукує зниклого жителя Черкас

50-річний Мельник Андрій Іванович вийшов із дому 13 травня та досі не повернувся. Поліцейські встановлюють місцезнаходження чоловіка та просять...

За матеріалами СБУ заочно засуджено керівника «Луганськгазу», який працював на Росію

Завдяки доказовій базі, яку зібрали працівники Черкаського управління Служби безпеки засуджено ще одного ворожого поплічника, який працював на рф...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас