Черкащанки шиють для бійців АТО теплі рукавиці й балаклави

Рукодільний тил. Від теплих рукавиць та балаклав до універсальних маскувальних сіток. Учні черкаського вищого професійного училища №13 взялися утеплювати військових на передовій. Дівчата власноруч шиють для бійців речі першої необхідності. Все – на благодійних засадах. Лише за останній місяць майстрині відправили на передову дві передачі. Із рукодільницями-благодійницями спілкувалася наша Вікторія Хамаза.

На швейній передовій кипить робота. Завдання номер один – утеплені балаклави. Місце призначення – передова. Надважливу місію із неабияким завзяттям виконують звичайні студентки.

Оксана Іоч, студентка: "Шиється легко, одна балаклава – йде півгодини. Робимо їх з любов’ю для військових, щоб там було їм тепло і затишно".

На роботу дівчата не шкодують ні сил, ні часу. Бо знають: на Сході їх вироби на вагу золота. Тому першу партію балаклав пошили за рекордний час.

Любов Іванівна, майстер виробничого навчання: "Пошили 150 штук, зайняло це тиждень. Три дні кроїли діти всі і три дні ми зшивали. Старалися пошити якісно, щоб їм було тепло і зручно".

У комплект до утеплених балаклав дівчата пошили ще й ось такі дизайнерські рукавиці. Всі – з натурального хутра. Та не лише теплою амуніцією підсобили військовим студенти. Аби бійцям було легше маскуватися, взялися власноруч створювати ось такі сітки.

Анатолій Котенко, директор: "Найголовніше, що діти пройнялися відчуттям відповідальності і з натхненням, патріотизмом виконували цю роботу".

Першу партію теплого захисту студенти передають волонтерам єдиного Центру допомоги армії. Така передача, кажуть благодійники, врятує там, на сході, не одне життя.

Олександр Піньковський, волонтер ЦДА: "Це ті засоби, які допомагають їм виживати. Якби це страшно і грубо не звучало, але це так і є. Ці рукавички зігріють їхні руки, щоб вони там не ціпеніли і могли нормально зброю тримати. Так само і ці балаклави".

Ірина Сергачова, волонтер ЦДА: "Найближча поїздка планується в Дебальцеве. От першим їм туди і повеземо".

Утеплювати військових студенти та викладачі черкаського професійного училища збираються й надалі. Вже взялися за пошиття зимового обмундирування.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут