Черкащанка стала заручницею кредитів колишнього чоловіка. Він собі брав гроші, а позики оформлював на дружину. Нині черкащанка потерпає від постійних візитів виконавчої служби. Бо валютні борги жінка самостійно віддати не може. Але перед кредиторами відповідальність несе саме вона. Як підпис на документах перетворив життя у жахіття – далі Ірина Головка.
Зачинені двері та натовп людей на сходах. Представники виконавчої служби запевняють, що мають ухвалу на вхід у квартиру. Інша сторона – тримає оборону, жінка забарикадувалась у помешканні та не пускає до себе судових приставів, мовляв, документи виконавців уже не дійсні. Пропустивши нашу знімальну групу всередину, вона пояснює облогу.
Наталія Суденко, власниця квартири: "Они не представились, они врывались, они стали открывать ключом каким-то дверь. Я испугалась, вызвала патрульную полицию".
Ініціатором купівлі квартири, де зараз мешкає Наталя, був її колишній чоловік. Вісім років тому саме він узгоджував з агентством нерухомості купівлю цих квадратних метрів. Проте грошей від нього компанія так і не отримала. А чоловік утік.
Наталія Суденко, власниця квартири: "Мы взяли эту квартиру в кредит. Муж должен был рассчитаться с агентством недвижимости. Но так и не рассчитался. Так – как договор был купли-продажи и квартира оформлена на меня, то все деньги требуют с меня. Агентство недвижимости имело дело с ним, он давал залог за эту квартиру, он сам все давал. Но они эти деньги требуют с меня".
Агенству нерухомості Наталія винна вже більше сорока тисяч доларів. Жінка готова віддати борги, проте немає чим. Квартира заставлена під іншим валютним кредитом. А "начиння" помешкання – меблі та техніку – давно має іншого власника, якому усе нажите також за борги віддав її чоловік. Через це два роки тому Державна виконавча служба згідно ухвали описала речі. Тепер не на камеру виконавці зізнаються: за тією ж ухвалою знову приїхали описати і забрати речі. Проте їхні опоненти: з такими документами у квартиру не пускають.
Олег, представник зберігача: "Наскільки мені відомо за цією ухвалою уже заходили до цього житла. І є акт державного виконавця з описом майна, де написано зберігач майна".
Інна Мелешко, представник Державної виконавчої служби: "По перше, наскільки мені відомо заходили не примусово, а добровільно. По-друге, ухвала не має строку дії".
Олег, представник зберігача: "Зайти на сьогодні ви жодного права не маєте, бо ухвала є одноразовою".
Палкі дискусії ні до чого не приводять. Та уже за тиждень сторони має розсудити феміда. Суд має розібратися, що робити із нажитим у квартирі.