Як проїхати 100 кілометрів за одну гривню? Відповідь на це питання має 58-річний винахідник з Черкащини. Директор будинку культури із села Байбузи Іван Перехрест втомився від шалених цін на бензин і створив унікальний міні мотоцикл. Він здатен розганятися до 70ти кілометрів на годину без використання палива. Чим харчується диво-байк – у сюжеті далі.
Іван Перехрест, винахідник: "Перед нами – модель, це ексклюзив, це не плагіат, щось тут узято – це тільки основні деталі".
Одне колесо від мопеда, інше – від велосипеда. Та головна фішка цього винаходу в іншому. Щоб вирушити у подорож, цей мотоцикл не потрібно заправляти бензином. Достатньо підзарядити диво-техніку від звичайної розетки. На створення електро-байку керівник сільсього будинку культури витратив місяць. Тепер катає на ньому друзів та родичів.
Іван Перехрест, винахідник: "Таксі, будь ласка, ноги є, де ставить. Гриша на такому транспорті тебе не возив. – Іван Михайлович, ви мене толкаєте на преступлєніє".
Валентина Перехрест, мати винахідника: "Ні, не страшно, я не боюся? – А куди їздити на ньому? – До його, до мене…
Цей транспорт математик за освітою створив власноруч. Говорить: у ньому поєднав українську винахідливість з китайськими деталями. На створення моделі "Електро 1.0" конструктор витратив близько 12 тисяч гривень. Утім, вже зараз, підраховує винахідник, має суттєву економію.
Іван Перехрест, винахідник: "1 кіловат енергії вистачає понад 60 кілометрів, а це близько одної копійки кілометр, навіть при подорожчанні буде близько копійки на один кілометр. Уявіть собі: на сто кілометрів це получиться одна гривня!"
Мопед здатен розвивати швидкість до 70 кілометрів за годину. Реєстрації в ДАІ техніка також не потребує, адже його потужність лише 1 кВт.
Досвідчений черкаський байкер Сергій, а в народі просто Сем, на винахід Івана Михайловича дивиться із посмішкою. Мотоцикли і сам збирає вже понад 30 років. Але перспективи такого електро-транспорту не заперечує.
Сергій Семеренко ("Сем"), байкер: "В нашей стране – єто ноу-хау, там где, откуда я приехал, с Германии, это уже давно, как говорят, съели, и переварили, но у нас в Украине, в связи с тем, что бензин дорогой, зарплаты не повышают, перспективы за таким транспортом есть".
Віталій Бровченко ("Електрик)", байкер: "В долгострочной песпективе електротранспорт окупается, то есть если брать технику и расчитівать ее на 3-5 лет использования, аккумулятор окупается, а єто самая дорогая запчасть в єлектротранспорте".
По секрету байкери зізнаються: вони теж майструють електромотоцикл потужністю 3 кВт. Продемонстувати його готові вже за місяць.