Черкащани вже обирають бажаного головного міліціонера області

Черкащани вже обирають бажаного головного міліціонера області. На цій посаді хочуть бачити людину, яка захищатиме народ, а не систему. Обирати достойного містяни взялися на народних зборах. Чи вийшло щось із того – знає Світлана Литвак.

У залі – самі чоловіки. Зійшлися обирати головного міліціонера області. Новопризначений Леонід Бойко вже отримав чорну мітку від громади.

– Ніколи в Україні такого не було, щоб громада сама собі обирала керівника силових структур.

Обирати нового начальника обласної міліції громаді дуже складно. Охочі взяти слова по черзі виходять до президії. Але чути один одного не хочуть. Увесь час сперечаються.

– Давайте будемо всі отак підскакувать і говорить.

Та присутні і далі висувають своїх кандидатів. Тут і при мундирах, і цивільні.

– Це – Батчаєв Володимир, правозахисник, який був помічником міністра з захисту прав людини, який систему знає зсередини, який витягав затриманих хлопців із райвідділів.

– Я пропоную нашого черкащанина, який у 2010 році був звільнений за свою принциповість. Це – Земляков Юрій Олексійович.

Саме Землякова найбільше підтримують присутні. Та від цього менше не сперечаються. Обговорення швидко перетворюється на балаган.

– Ганьба!

Таїсія Плахута, громадська активістка: «Громадські слухання на меті мають почути кандидатури очільника нового для міліції. Щоб люди його вибрали. А не щоб кандидатура була спущена зверху, яка працювала і при Ліпандіну, і при Дерновому».

За всім спостерігають правники. Кажуть: закону, за яким ось так можна обрати керівника силових структур, формально не існує.

Микола Кудрявцев, адвокат: «Із погляду легітимності, я думаю, наближається до того, про що ми могли читати в підручниках «Теорії держава і права». Це повернення до суспільного договору між людьми і державою. Це пряма демократія».

Урешті, на громадських слуханнях висувають сімох кандидатів. Обговорення планують продовжити ще й у понеділок. Як погодять поміж себе кандидатів – відповідний перелік надішлють виконувачу обов’язків міністра МВС.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net