додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкащани відмовляються від паперових медичних карток (ВІДЕО)

Черкащани відмовляються від паперових медичних карток (ВІДЕО)

0

Історія хвороби у електронній базі. Черкащани невдовзі забудуть про нерозбірливі медичні картки. У області впроваджують нову систему реєстрації пацієнтів. Першими нововведення випробують у обласній кардіологічній поліклініці. Там уже почали освоювати пілотний проект. Як працюватиме і наскільки змінить систему медицини – дізнавалася Ірина Головка.

Ніна Петрівна реєстратором працює другий десяток років. Жінка показує основний документ, з яким має справу. Аби заповнити амбулаторну картку, говорить, на одного пацієнта треба було витратити чимало часу.

Ніна Луговська, реєстратор: "Це заповнював пацієнт. Він приходив у окулярах, без окулярів, інколи доводилося йому допомагати тому, що інформований блок заповнює пацієнт. І знову він ішов до лікаря, лікар заповнював свою графу і пацієнт, що він ознайомлений, як його лікар прокунсультував. Знову підписувався. І на це потрібно було багато часу".

Та ще більше мороки, говорить реєстратор, аби знайти картку пацієнта у картотеці. Бо люд до них приїздить із усієї області. Як тільки система запрацює, роботи стане менше у рази. Та для цього, каже, треба ввести "старих" пацієнтів до бази даних. А щороку у них лікується більше 23 тисяч черкащан. Змінить роботу електронна система і лікарям. Але на кардинально, говорить кардіолог із півстолітнім стажем. Бо електронна програма не відміняє аналіз лікаря.

Галина Захарченко, лікар-кардіолог: "Полегшення – це, мабуть, буде пізніше. Полегшення в тому, що ми одержимо відразу УЗД набране. Не треба від руки писати, а особливо, якщо хворому треба декілька екземплярів: для МСЕК, для районного лікаря. Але доводиться усе аналізувати самому".

Електронна історія хвороби буде доступна не лише у реєстратурі, а й у лікаря та діагностичних кабінетах. Відразу після проходження обстеження усі результати знатиме медик.

Світлана Журба, головний лікар Черкаського обласного кардіологічного центру: "Це справді крок уперед, бо це сучасний вид організації медичної допомоги: збереження, донесення інформації, користування інформацією і звичайно, це нам допоможе у покращенні медичної допомоги".

Електронна реєстрація у медичних закладах – це пілотний проект, який уперше впроваджується в Україні. З обласного бюджету за новації виклали півмільйона гривень. Спочатку нововведень навчать медиків обласного кардіоцентру.

Михайло Лобас, директор Департаменту охорони здоров’я ЧОДА: "В дальнейшем этот пилотный проект будет распространен на все лечебные заведения области. Начали мы с третьего уровня. И таким образом дойдем до фельдшерсько-акушерських пунктов. Пилотный проект позволит нам понять как все преимущества, так и недостатки. И в дальнейшем внедрять без ошибок".

Незабаром, говорить очільник області, електронні історії хвороб пацієнтів з’являться у "швидких". Планується електронно об’єднати обласні кардіоустанови із станцією швидкої допомоги.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Якщо є доступ до історії хвороби і там чітко видно, що є патологія, то відповідно це дає швидко прийняти відповідне рішення фельдшером. Тому що хворий, як завжди каже: "У мене там болить", або узагалі нічого не може сказати. Бо може бути різний стан хворого. І у цей час, коли є швидкий доступ у електронному вигляді, швидка приймає це рішення і так можна врятувати життя".

Після освоєння електронних нововведень кардіоцентром, бази даних почнуть "заводити" і у районних медустановах.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version