Черкащани розповіли, як дотримуються Великого посту (ВІДЕО)

З понеділка у православних та греко-католиків розпочався Страсний тиждень – завершальний період Великого посту перед Великоднем. Його віряни дотримуються з особливою ретельністю. Бо саме останні сім днів є найсуворішими за весь час посту. Чому розповість Яна Федоровська.

Валентина постує вже другий місяць. До церкви ходить, коли має змогу. Каже, період обмежень для неї не складний, бо вже напрацювала власну дієту та раціон.

Валентина, черкащанка: "Бурячок з горіхом. Олів’є не їм. Вінігрет без олії. І все. Суп без олії, борщ без олії, все без олії. Оце вісім раз причащалася і сповідалася".

Піст у Страсний тиждень найсуворіший. У ці п’ять днів радять повністю відмовитися від олії, будь-яких видів тваринної їжі, алкоголю та молочних продуктів.

Отець Андрій, священнослужитель Свято-Троїцького собору: "Це не означає, що всі однаково повинні собі покласти. Бо не кожному здоров’я дозволяє і службові обов’язки позволяють так діяти".

Та орієнтуватися треба не на тілесні обмеження, говорять священнослужителі. Головним є духовне очищення. Тому утриматися треба від жартів, розваг, гніву та надмірних емоцій.

Отець Андрій, священнослужитель Свято-Троїцького собору: "Свята матір-церква нагадує нам про ті страшні події останні земні дні Ісуса Христа. Це і зрада Іуди у страсну середу, це і тайна вечеря, це і розп’яття Ісуса Христа в страсну п’ятницю, і покладення до гробу".

Нині, каже отець Андрій, побільшало тих, хто звертається до церкви. Все, через складну ситуацію в країні. Та 40-денний витримують не всі.

Іван, черкасець: "Ні рибного, нічого такого. Пісну їжу тиждень приймаю. Хоча треба було б весь піст. Але син у мене краще навіть додержується, бо організм міцний, тому він може більше".

Феодосій, черкасець: "Я хвора людина, тому мені не можна постувати. А раніше постували? – Як от таким був, то бувало. Мама постувала, то й ми вже за компанію".

Завершати Страсний тиждень рекомендують церковники суботньою службою, яка триватиме до ранку неділі. Саме так зустрічатиме Воскресіння Христове і Валентина.

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
    
Стали свідком новини? Тисніть тут