Черкасців змушували віддати копії паспортів (ВІДЕО)

Або документи, або електрика. До журналістів телеканалу "Вікка" звернулись обурені мешканці гуртожитків на вул. Одеській. Люди кажуть: представники фірми-підрядника, що обслуговує їхні електромережі, збирали в них копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Хто відмовлявся – того відімкнули від електромережі. Подробиці вивчала Юлія Лавришин.

Два тижні тому до цих людей завітали представники фірми-підрядника, яка обслуговує їхні внутрішньо будинкові електромережі. Вимагали надати копії паспортів та ідентифікаційних кодів. Мовляв, для укладення договорів на постачання електроенергії. Більшість – погодились.

Лідія Карпова, мешканка будинку за адресою вул. Одеська, 8а: "Збирали, збирали. Я хочу, щоб у мене прийняли, і повірила людині, що вона здасть. Я думала, що це буде швидше, підрядник домовиться і викличе мене на укладення договору".

Іншим же, хто не надав копії, вимкнули електромережу. Довелось вмикати самостійно. Одна з них – пані Тетяна.

Тетяна Кажукало, мешканка будинку за адресою вул. Одеська, 8а: "Тим, хто не здав копії паспортів, відімкнули електроенергію, автомати відімкнули. Дали 2 дні, щоб ми донесли копії, якщо не принесли б, світла у нас не було б".

Ультиматум поставили представники приватної фірми-підрядника "Електробуд". На яких підставах, запитуємо в директора.

Володимир Халай, директор ПП "Електробуд": "Підприємтво "Електробуд" направляє ці документи для здачі в РЕС і необхідні копії, щоб можна було заключити договори на постачання електроенергії. Договір надаю не я, а Черкаський міський РЕМ".

У Черкаському міському РЕМі на наш запит відповідають наступне: "Черкаський міський РЕМ укладає договори про користування електроенергією у відповідності до правил користування електроенергією".

Такі угоди, пояснюють, укладають люди на пряму з постачальником. Підрядна організація не є посередником та не уповноважена збирати в мешканців відповідні документи. Юристи радять ні в якому разі не надавати ні оригінали, ні копії своїх документів стороннім особам.

Наталя Даньковська, юрист: "Людям буде важко довести, що вони не заключали той чи інший договір, який може для них бути не вигідний і порушуватиме їхні права. Це перший випадок в моєму житті, що з’являються "добровільні помічники" РЕМу і збирають копії паспортів і кодів для укладення договорів. Завжди люди спокійно ідуть зі своїм паспортом до РЕМу і відповідно укладають ці договори"

Мешканці з Одеської звернулися з відповідними заявами у правоохоронні органи.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net