додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Черкасців навчали, як бути свідомими громадянами

Черкасців навчали, як бути свідомими громадянами

0

400 лекцій. 8 міст. До Черкас завітав "Відкритий університет Майдану". Усе, аби навчити містян, як бути свідомими громадянами. Для цього привезли з собою професійних лЕкторів та організували дводенний тренінг.

Починалося все просто неба: лекції на майдані та кількадесят слухачів. Тепер "Відкритий університет" виходить на всеукраїнський рівень. Має близько двох сотень тренерів та тисячну аудиторію.

Олена Хіль, керівник ГО "Відкритий університет Майдану": "Це не перше наше місто, і ми були вже в Чернігові, Вінниці, Дніпропетровську. Приблизно приходить близько ста людей. Скільки прийшло зараз не можу сказати, але 120 у нас у списках".

Своє ім’я до списків вже вчетверте вносить Даниїл. До Школи свідомого громадянина він пішов, аби змінити країну. Та, каже, спершу треба змінитись самому, тому і відвідує такі лекції.

Даниїл Майоров, слухач лекції: "Вікова психологія, особливості, еволюція мислення, еволюція суспільства. Також інформація корисна по розбудові кожного міста, такі новітні, сучасні технології з усього міста зібрані".

Саме на специфічних потребах кожного міста увагу акцентують організатори. Бо, кажуть: як не крути, своє болить найбільше. Тому лекцію для черкасців будували під особливі потреби міста.

Остап Стасів, координатор ГО "Відкритого університету Майдану": "Ми допоможемо черкащанам, скажімо так, знайти для себе відповіді на питання, чим вони можуть бути корисні для свого міста, для громади, яку творять, і яким чином вони можуть свої ініціативи, свої ідеї і виклики реалізовувати практично".

Тетяна Артеменко, учасник лекції: "Очікуємо почути багато відомих лекторів, зокрема я особисто чекаю, коли буде виступати Олександр Солонтай. Дуже цікавий у нього погляд на життя і речі".

Думку свідомого громадянства підтримали у Об’єднанні територіальних громад. Тому і взяли на себе всі організаторські функції. Аби і черкасці отримали можливість відвідати "Школу свідомого громадянина".

Наталія Старікова, голова ГО "Об’єднання територіальних громад": "Сьогодні саме громада повинна вирішувати всі соціально-економічні і політичні питання. Тобто вона повинна розпоряджатися бюджетом, визначати керівника. Приймати рішення, активно приймати участь в житті, в різних сферах діяльності. Для нас це дуже важливо".

Після двох лекційних днів слухачі "Відкритого університету" отримали відповідні сертифікати. Самі ж лектори своїми знаннями поїхали ділитися далі. На Схід.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version