Терпіння, терпіння і ще раз терпіння! Воно черкаським відпочивальникам точно знадобиться. Квитки на найпопулярніші напрямки вже майже розкупили. Минулого року, аби задовольнити попит спраглих до відпочинку, керівництву Укрзалізниці довелося збільшити кількість потягів. Чи будуть такі цьогоріч – невідомо. Тож, аби придбати транспортні перепустки до омріяного місця відпочинку, доведеться попітніти в чергах до кас залізничного вокзалу й автобусних станцій. Які навички Шерлока Холмса знадобляться охочим до квитків відпочивальникам знає Марина Лук’яненко. Далі – сюжет із циклу «На замітку».
Літнє дозвілля більшості черкасців розпочинається тут – біля каси залізничного вокзалу. Женя та Коля тут уже вдруге. На вокзал, як на роботу. Відпочити на курорті «Славське» закоханій парі, ой, як хочеться. А з квитками до омріяного місця відпочинку сутужно.
Женя та Коля, жителі м. Черкаси: «Сьогодні перевіряла на сайті, то нібито квитків уже немає. Поки що стоїмо в черзі, будемо вибивати».
Аби без проблем поїхати на відпочинок, а потім вчасно повернутися додому, про квитки в обидва боки начальник залізничного вокзалу Тамара Ковеля радить дбати заздалегідь. У «гарячу» літню пору зробити це краще за 45 днів. Якщо ж часу на штурм кас катастрофічно не вистачає – квитки можна замовити інтернетом.
Тамара Ковеля, начальник Черкаського залізничного вокзалу: «Заходити на сайт, бронюєте квиток, отримуєте код. Потім із цим кодом підходите в сервіс-центр вокзалу. Там позачергово отримуєте квиток».
Відпочивальникам, які на сьогодні залишилися без квитків, рук опускати не варто, запевняє пані Тамара. Ситуація змінюється щодня.
А ось тим, хто літній відпочинок планує не самостійно, а з допомогою туристичних агенцій, довжелезні черги не загрожують. Бронювання та придбання квитків до місця відпочинку туроператори беруть на себе.
Валентина Тарасова, менеджер туристичної агенції: «чтобы забронировать билеты для турфирмы, менеджеру нужно оплатить по 15 гривен за каждый билет в кассе. Иногда туроператоры прогорают на этом. Лучший вариант – автобусне перевозки. Каждую неделю 2-3 раза отправляется автобус. Он очень комфортабельный, с кондиционером, кофеварками, мягкий салон, сиденья раскладываются».
Дорога в обидва боки до Криму на автобусі коштуватиме відпочивальнику 350 гривень. Щодо цін на відпочинок на вітчизняних курортах, то вони, за словами менеджерів із туризму, помірні та демократичні. Мовляв, кожен може обрати собі відпочинок, який буде йому і до душі, і до гаманця. Головне – не забути подбати про квитки.