Черкасці й надалі платитимуть за сусідський мотлох

Черкасці й надалі платитимуть за сусідський мотлох. Нова влада міста відклала сміттєву реформу. Хоч до неї, переконують попередники, все було готове. Нагадаю, із 1 травня із квартплати мали прибрати вартість вивезення великогабаритного сміття. Бо такою послугою більшість мешканців не користуються роками, але щомісяця її оплачують. За задумом, власник, приміром, старого дивана мав викликати комунальників і разово оплачувати його вивезення. Чому й далі робитиме це у складчину із сусідами – Вікторія Курченко розкаже.

Типовий черкаський двір. Біля смітників – усе, що віджило свій вік у квартирах мешканців. Дивани, віконні рами та інший мотлох. Такі гори, жаліється двірник, щоразу виростають за лічені дні.

Наталія Кучкіна, двірник КП «СУБ «Придніпровська»: «Зносять із будинків, із приватних будинків, зносять і все. Це просто нема спасіння! Трактори приїжджають, прибирають. На наступний день приходимо… неможливо».

Раз і назавжди покласти край такому сміттєвому пейзажу мала б нова реформа. Власник ось цих віконних рам не ніс би їх на купу. Натомість викликав комунальників. За сотню гривень ті б їх відразу вивозили геть.

Сергій Одарич: «Усі необхідні кроки для впровадження цієї реформи зроблені. Зроблені пам’ятки для кожного мешканця. Рознесені. У кожному будинку проведені збори мешканців. Із 1 травня в усіх компаніях, які цим займалися – і комунальних, і приватних, – запрацювали диспетчерські служби».

Така реформа, каже її ініціатор, задумувалась заради справедливості. Бо нині всі мешканці щомісяця сплачують по кілька гривень за вивезення великогабаритного сміття. Хоч роками його не викидають, бо рідко роблять ремонти та міняють меблі. Утім за примусову сусідську складчину заступилася нова влада Черкас. Реформу попередників хутчіш заморозила щонайменше до наступного року.

Павло Карась, заступник міського голови м. Черкаси: «Дуже багато людей не готові абсолютно. Більшість не готові. Спитайте в пенсіонерів, у сім’ї з маленькими дітьми й так далі, чи готові вони за диван, який не коштує практично нічого, платити достатньо серйозні гроші. Це для людей надзвичайно накладно».

Олександр саме робить удома ремонт. На смітник приніс стару сантехніку. Якби реформа запрацювала, запевняє, не пручався б.

Олександр, місцевий житель: «Звісно, не будемо гори сміття збирати. Будемо викликати обов’язково!».

Молода мама Наталія погоджується. Каже: хто знайшов кілька тисяч на ремонт – знайде кілька сотень і на вивезення свого сміття.

Наталія Кульчицька, місцева жителька: «Не было бы этих свалок с окнами, дети бы не так бегали, резались. Конечно, это хорошее изменение!».

Не таких добропорядних, за задумом реформаторів, мали приструнити житловики разом із муніципальними інспекторами. Півтора року тому комунальники вже привчили викидати сміття по-новому жителів приватного сектора. Хоч скептичних прогнозів щодо тієї реформи було куди більше.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net