Бюджетний колапс

Уряд заліз у гаманець місцевих громад. Початок минулого тижня став критичним для багатьох міст України. Держказначейство припинило перераховувати кошти міських бюджетів на інші рахунки. У четвер у другій половині дня було заблоковано і рахунки черкаського міськвиконкому. Відтак місто залишилося без коштів на прибирання вулиць, освітлення, навіть купівлю пального для карет швидкої допомоги. Подробиці бюджетного колапсу – дивіться у сюжеті далі.

16 липня у другій половині дня життєдіяльність міста мало не паралізувало. Уряд втрутився у місцевий бюджет.
Сергій Одарич, міський голова: «Кошти міста були заморожені на наших рахунках державним казначейством і використані для покриття касових розривів, які має бюджет або має пенсійний фонд».
Відтак Черкаси, як і інші міста України, опинилися на межі колапсу. Міський голова обурюється. Мовляв, Уряд такими діями залишив місто напризволяще.
Сергій Одарич, міський голова: «Ніколи за весь період незалежності України, за весь період існування місцевого самоврядування жодного випадку подібного не було, щоб Уряд безцеремонно залазив у гаманець місцевих громад і забирав їхні гроші».
Держказначейство ж пояснює ситуацію, яка склалась, технічними неполадками в системі. Однак при цьому захищені видатки, зокрема заробітну плату бюджетникам та оплату медикаментів, вони проплачують. Мер міста переконаний: якби система дала збій, то тоді б

не проходили жодні платежі.
Сергій Одарич, міський голова: «Цікаво, що технічні проблеми вибірково стосуються одних питань, але не стосуються інших. Комп’ютер або повністю працює, або повністю не працює. А він не може вибірково працювати, причому вибірково по всій Україні однаково».
Уряд не лише заблокував рахунки без будь-яких попереджень, а й не повідомив, коли «розморозить» їх. Відтак міській владі довелося домовлятися з постачальниками палива для карет швидкої допомоги та сміттєвозів про відтермінування платежів. Цього тижня очільники українських міст збиралися навіть їхати до Києва – пікетувати Кабмін. Утім, вчора ввечері рахунки черкаського міськвиконкому вже розблокували.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net