додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Будинок посеред траси

Будинок посеред траси

0

Один у полі – не воїн. Це слов’янське прислів’я, напевне, не знає китайський фермер. Він бореться проти цілої держави. Він єдиний, хто не дав згоди на знесення власного будинку через будівництво автотраси. Тепер його дім просто посеред дороги. Деталі – в сюжеті.

Непоступливий фермер зі східно-китайської провінції Чжецзян став інтернет-сенсацією завдяки ось цій фотографії. Ло Баогень – власник будинку, який самотньо стоїть посеред нової автотраси. Остання тисяча жителів села Сяянчжан виїхала звідси ще 4 роки тому, щоби звільнити місце для будівництва дороги. Проте 67-річний Ло та його дружина відмовилися це зробити. Говорять: 260 тисяч юанів (41 700 доларів), які запропонувала їм влада як компенсацію, дуже мало.

Ло Баогень, фермер: «Що я можу зробити? Я тут народився. Хай уряд тут же мене й закопає. Я не зрушу з місця, поки вони пропонують мені всього 260 тисяч юанів. Як я можу побудувати такий же будинок усього на 260 тисяч юанів».

Будинок Ло – це лише половина того будинку, який був тут раніше. Інша – належала його братові. Той погодився переїхати, і її знесли. Житлові споруди, що самотньо стирчать посеред очищених територій, – явище в Китаї нерідке та навіть має свою назву. «Вперті» будинки, чиї власники навідріз відмовляються виїжджати, називають «цвяхами». Втім кінець у всіх, як правило, один: рано чи пізно, з відома власника або без нього, їх усе одно зносять. Утім Ло не вважає свій будинок «цвяхом». Говорить: проблема не в тому, що він не хоче переїжджати, а в тому, що хоче чесної компенсації.

Ло Баогень, фермер: «Це – не будинок-цвях. Як це можна називати будинком-цвяхом? Усе, чого я хочу, – щоб уряд побудував мені такий же будинок. Я не хочу їхніх грошей!».

Будівництво автотраси закінчили нещодавно. Для загального користування її ще не відкрили. Але жителі сусідніх сіл, проїжджаючи повз будинок Ло, зупиняються подивитися.

Чжао Мяоцинь, житель сусіднього села: «Ця будівля стоїть посередині дороги. Це небезпечно! Я думаю, її потрібно знести. Проте при цьому вони повинні видати нормальну компенсацію, щоби він зміг побудувати собі новий будинок. Владі необхідно бути розумнішою. Їй потрібно зважати на інтереси людей».

У Китаї майже вся земля належить державі. Заради будівництва нових інфраструктурних об’єктів людей часто виселяють цілими кварталами та селами. При цьому, як повідомляють жертви таких виселень, розмір компенсації рідко буває адекватним, а інколи її не виплачують узагалі. У цій країні відомо й безліч інших випадків, коли під заступництвом влади бригади із зносу об’єднуються з місцевими бандитами та беруть будинки жителів штурмом. На цій фотографії – житель провінції Ухань і його саморобна ракетна установка, за допомогою якої він захищав свою власність від забудовників. У 2010 році троє жителів провінції Цзянси на знак протесту проти примусового зносу їхнього будинку здійснили самоспалення. Один із них помер. Житло все одно зруйнували.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version