Рекордні дощі не зіпсували рекордні врожаї. У цьому впевнений генеральний директор холдингу «АгроЗлатодар» і заслужений працівник сільського господарства Володимир Лук’янець. 22 липня він привітав хліборобів Черкащини з першим зібраним мільйоном тонн зерна. Також пан Лук’янець повідомив, що нині вже пройдено 60% жнив. Відстає наразі лише Уманщина. Там і найкращі врожаї. За прогнозами аграріїв, цьогоріч область збере загалом 2,7 млн. тонн зерна.
Прес-конференцію заслужений працівник сільського господарства Володимир Лук’янець розпочав із приємної новини та привітання аграріїв.
Володимир Лук’янець, генеральний директор холдингу «АгроЗлатодар», заслужений працівник сільського господарства: «Сьогодні хлібороби Черкащини зібрали перший мільйон тонн зерна. Я всіх причетних вітаю із цим показником!».
Також Володимир Лук’янець повідомив, що нині вже пройдено 60% жнив. Тож Черкащина із хлібом буде. За прогнозами аграріїв, цьогоріч область збере загалом 2,7 млн. тонн зерна. Відстає наразі лише Уманщина, підсумовує пан Лук’янець. Але й радіє: у цьому ж районі зафіксовані й найкращі врожаї. Адже там не було масштабних злив.
Володимир Лук’янець, генеральний директор холдингу «АгроЗлатодар», заслужений працівник сільського господарства: «Попри несприятливі умови, Черкащина вийде на свої рекордні показники».
Головним завданням сьогодення Володимир Лук’янець називає підготовку до наступної посівної. Адже екстремальні температури останніх років вимагають зміни сортового складу посівного матеріалу. Пан Лук’янець упевнений: необхідно повертатися до радянського досвіду забезпечення господарств якісним посівним матеріалом. Так, у холдингу «АгроЗлатодар»,у складі якого 9 сільгосппідприємств, вирощувати посівний матеріал вирішили самі. До речі, якість цьогорічного зерна пан Лук’янець називає не дуже високою. Від цього залежатиме й ціна на нього.
Володимир Лук’янець, генеральний директор холдингу «АгроЗлатодар», заслужений працівник сільського господарства: «Я вважаю, що найоптимальніша ціна для продажу, зважаючи на якість і собівартість у 1050-1080 грн., – 1200 грн.»
Іншою актуальною для регіону проблемою Володимир Лук’янець вважає постійні намагання перетворити Черкащину на сировинний придаток.
Володимир Лук’янець, генеральний директор холдингу «АгроЗлатодар», заслужений працівник сільського господарства: «Чому б не побудувати олійний комбінат? Щоб переробляли в нас, на Черкащині. А вони – завантажив, вивіз, сплатив десь податки, а як нам жити, за рахунок чого?»
На думку пана Лук’янця, в області нині працює чимало таких компаній, які, не забезпечуючи утримання місцевої соціальної інфраструктури та сплачуючи податки в іншому регіоні, просто вивозять із області сировину, яку могло переробляти тут, розвиваючи економіку Черкащини та створюючи нові робочі місця.