Бонсай – у люди!

-

- Advertisment -

Черкаси перетворюються на столицю бонсай. 37-річний вчитель історії Ігор Жиров презентував вже другу виставку мініатюрних дерев у горщиках. 50 точних копій справжніх дерев несуть у люди філософський зміст, наприклад, символізують незламність духу чи родинний зв’язок. А ще дерева дивують незвичними формами та викрутасами гілок та стовбурів. Усе це при тому, що дерева для бонсай використовують справжні. Маленькими їх робить підрізання та інші методи. Справжній же результат можна оцінити через три покоління. Про людину, в якої вистачає такої витримки – дивіться далі.

ШАККАН, ХОКІ — ДАЧІ, СЕКІДЖОДЖУ – для Ігоря Жирова це не прості вислови японською. Такі назви мають стилі бонсай, давнього мистецтва вирощування дерев у горщиках. У звичайного 37-річного вчителя історії таких мініатюрних дерев вдома півтори сотні. Третину з них він презентував на своїй вже другій виставці. Черкаси поки залишаються єдиним містом, що так цінує бонсай.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «Можливо, хтось літературу розкуповує у книжкових магазинах, а хтось рослини. Але вони не зізнаються, майстри бонсай дуже стримані люди».
У природі зовнішній вигляд дерев формується залежно від місця їх росту і під впливом природних факторів. А от у бонсай головний творцем креативних форм є сам майстер Ігор Жиров. Він може виростити у горщику навіть справжній ліс.

Ігор Жиров, майстер бонсай: «Ось бачите листопад починається, все, як у природі. Скоро усе буде жовте, потім осиплеться, і здійсниться мрія кожного бонсаїста – буде видно кожну гілячку».
Бонсай вимагає великого терпіння. Щоб засвоїти основні принципи вирощування мініатюрних дерев, потрібно 5 років. Ще три – щоб навчитися правильно поливати дерева. Майстер зізнається: до цього мистецтва слід підходити неквапно. Існує навіть символічний зв’язок між бонсай та безсмертям.
Ігор Жиров, майстер бонсай: «Бачите два дерева – батько та син, велика і маленька сосна, в кожному є філосовський зміст, це не просто дерево. Ось дерево у типовому похиленому стилі, означає супротив долі, дерево тримається корінням, щоб не впасти, таке враження, наче постійний вітер».
У бонсай можна створити дерево, якого у природі не існує. Для Ігоря таке хобі – справжнє задоволення для душі. І все це попри те, що дерева бувають не лише примхливими, а й навіть отруйними.
Виставка у цьому торговому центрі триватиме до 27 вересня. По її закінченню черкаський майстер бонсай планує організувати ще нові експозиції. Мрія майстра – донести бонсай людям.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У селах Канівської громади видалять аварійні дерева

У селах Кононча, Хутір Хмільне, Яблунів, Пекарі та Межиріч Канівської громади проведуть санітарну обрізку та вирізання 59 аварійних дерев....

СБУ мають жорсткіше діяти щодо московської церкви – мер Черкас

Держава і спецслужби мають жорсткіше діяти по відношенню до священників та церков московського патріархату. Про це під час ефіру...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x