додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Більше сотні черкащан пішли до суду через квартплату

Більше сотні черкащан пішли до суду через квартплату

0

Більше сотні черкащан пішли до суду через квартплату. Бо впевнені, що понад два роки віддавали житловикам зайве. Ще у 2008-му в Черкасах підвищили тарифи на утримання будинків. Згодом прокуратура домоглася визнання їх незаконними. Та жодного перерахунку СУБи досі не здійснили й навіть не планують. Там переконують: комірне з мешканців брали по правді. У тарифних суперечках розбиралася Вікторія Курченко.

 

Олександр Тарасенко, житель м. Черкаси: «КП «Придніпровська СУБ» не має правових підстав для перерахунку плати за послуги з утримання будинків та прибудинкової території. Тобто брати з людей зайві кошти вони мають право, а їх повертати не мають права».

Свою переписку із житловиками показує черкащанин Олександр. Про суперечливі тарифи він дізнався від знайомих. Чоловік порахував, що платив зайве своїй СУБ понад два роки. Феміда його припущення підтвердила.

Олександр Тарасенко, житель м. Черкаси: «По моїй справі, наприклад, було 463 гривні. Ця сума – не велика. Але мені не наскільки важлива сума. Якщо права порушені, то треба їх відновлювати».

Як і Олександр, через квартплату вже пішли до суду більше сотні містян. Її в Черкасах підвищили в листопаді 2008 року. За кілька місяців виконком це своє рішення підкорегував. Та його незаконність у суді вже довела прокуратура.

Тарас Ситник, прокурор відділу Прокуратури м. Черкаси: «Там було підвищення тарифів на більше 13 % у той час, коли доходи населення не зросли. Відповідно, це було порушення закону України «Про житлово-комунальні послуги»». Крім того, була профспілкова угода. А це – недотримання процедури».

У прокуратурі наполягають: містянам мають перерахувати квартплату, поки діяло це рішення й інше – зі змінами до нього. За ним Черкаси жили аж до 2011-го. Юристи мерії проти: воно, мовляв, не оскаржене в суді.

Юлія Поліщук, начальник відділу судового супроводу МВК: «Немає юридичних підстав стверджувати, що потрібен якийсь перерахунок за нарахованими тарифами. У нас непрецедентне право. Ми в кожному судовому процесі доводимо свою позицію. Послідовно. Кілька позовів, які виграли громадяни, не говорять про те, що ці рішення є законними, ґрунтовними. Тобто в інших ситуаціях є в нас багато позовів, які залишені без розгляду, наприклад, із якихось процесуальних питань чи з того, що позивач не зміг довести свою правоту».

Усе ж як містяни масово підуть до суду, владці пророкують Черкасам комунальний крах. Бо повертати тоді доведеться близько 36 мільйонів гривень. Стільки нарахували в міському контрольно-ревізійному відділі.

Анатолій Титаренко, директор КП «СУБ «Соснівська»: «Якщо зараз будемо повертати кошти, припустімо такий момент, це будемо повертати ті кошти, які повинні будуть вкладені в ремонт будинків на сьогодні. Колапс…».

Поки комунальники страхають прогнозами, вартові закону їм укотре радять братися за калькулятори. Подання про повернення мешканцям переплаченого комірного прокуратура вже спрямувала і СУБам, і в мерію – міському голові. Там їх саме розглядають.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version