Бетонними стежинами по Митницькому гаю…

Одним з елітних районів міста вважають Митницю. Порівняно нові будинки, близько до центру та чудовий краєвид з вікна. Проте має Митниця і недоліки. Район асфальту та бетону – тут найменше зелених насаджень. Чому на Митниці мало затінків та чи покращиться ситуація в майбутньому – дивіться у сюжеті далі.

Удень дитячі майданчики на Митниці пустують. На розпечених сонцем гойдалках можна яйця смажити. На більшості з них немає жодного деревця. Мами не наважуються гуляти з дітьми. А якщо і приходять, то лише на декілька хвилин.
Валерія, молода мама: «Я гуляю с ребенком каждый день: утром и вечером. Хотелось, чтобы озеленение площадки было больше, не только этой, ну и других, которые находятся в других дворах, чтобы можно было спрятаться с ребенком под тень и посидеть на лавочке».
Майданчики в районі 700-річчя добре захищені від сонця деревами. Радісний дитячий сміх не стихає тут і в обідню пору.
На Митниці бракує дерев не тому, що влада лінується. За словами Володимира Гусаченка, начальника відділу екології та раціонального природокорисування, озеленення в більшості місць на Митниці неможливе. Оскільки близько під землею пролягають комунікації. Є певні нормативи, якими заборонено висаджувати дерева за пять мертів від тепло- та водомереж. У таких охоронних зонах можна облаштовувати лише газони. Проте, пан Володимир зазначає, що на деяких майданчиках все ж таки дерева садити можна.

Володимир Гусаченко, начальник відділу екології та раціонального природокористування: «Це є недопрацювання, що встановлюють майданчики, а не роблять озеленення».
Цього року в міському бюджеті грошей на озеленення не передбачено. Зазвичай кошти надходять лише з компенсаційних виплат. Підприємці, готуючи майданчик під забудову, вносять до міської скарбниці певну суму за зрубані дерева. Володимир Гусаченко говорить, що озеленювати Митницю треба з розумом: не можна саджати дерева, де і кому заманеться. Потрібно підбирати саджанці, відповідно до певної території. Жителі Митниці некомфортно почуваються в районі бетону та асфальту. Вони хочуть відпочивати в затінку дерев.
Анна, молода мама: «Если бы было позеленее – было бы гораздо лучше».
Володимир Гусаченко обіцяє, що нові дерева жителі мікрорайону побачать уже восени.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net