додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Бабине літо – в листопаді!

Бабине літо – в листопаді!

0

Бабине літо – в листопаді! Теплим, сонячним і сухим цьогоріч видався останній місяць осені. 9 листопада синоптики зафіксували рекордно високу температуру – +20. Аномальне тепло містян насторожуєта радує, звірів змушує змінювати період активності, птахів – час перельоту, а рослини – повторно квітувати. Як довго воно протримається в Черкасах, у матеріалі Ірини Гришко.

Ірина Гришко, кореспондент: «Цього року природа подарувала українцям більше сонцят тепла. У Криму другий оксамитовий сезон, а в Черкаському морі купаються хіба що моржі, такий теплий листопад у місті був більше, ніж сорок років тому».
Ірина Джулай, завідувачка сектора гідрометеозабезпечення: «За останні 10 років листопади стали помітно теплішими. Перша декада з температурою в середньому + 11, така була востаннє , +9, у 1963 році».
Як правило, погожі теплі дні характерні для другої декади, та цьогоріч погода піднесла сюрприз.
Ірина Джулай, завідувачка сектора гідрометеозабезпечення: «Синоптичні системи розташувалися таким чином, що на Україну здійснюється інтенсивний потік повітря з районів Північної Африки».
Рослинам аномальне тепло не зашкодить, запевняють фахівці. Адже різких перепадів температур восени не було. Дерева вже «сплять», і їхнього сну плюсова температура вже не потривожить.
Вікторія Осипенко, кандидат біологічних наук: «Якби дерева не скинули листя, відновився б процес дихання і рослини втратили енергію».

А ось зелений килим вкрився цвітом. Удруге квітує грабелька звичайна, деревій, кульбаба осіння та інші трави. Овочеві культури за такої погоди ще один урожай можуть дати.
Вікторія Осипенко, кандидат біологічних наук: «Такі тривалі температури викликали пробудження сплячих бруньок і з цих бруньок розвинулися пагони. Можливий збір урожаю з зелених овочевих культур”.

А от на представників фауни потепління особливо не вплине, говорить орнітолог Максим Гаврилюк. Приміром, для птахів, які відлетіли, – температурав рідних краях значення не має, а ось ближнім мігрантам доведеться дещо скоригувати час перельоту.
Максим Гаврилюк, доцент кафедри екології та агробіології: «Для всіх тварин характерна адаптація. Багато птахів не відлетіли».
Для людей тривала тепла осінь – це джерело сонця, а воно, як відомо, лікує депресію. Світлана впевнена: нехтувати теплом не варто, тож із задоволенням гуляєв осінньому парку.
Світлана, черкащанка: «З дівчатами зібралися погуляти, радіємо останнім промінцям, осінньому сонцю, теплу, аякже».
Натомість Ганну погодні зміни насторожують.
Галина, черкащанка: «З одного боку,тепло радує, не треба носити теплі речі, громіздкі, а з іншого – лякає. Це не властиво для регіону».
Сухата тепла золота пора – справжній дарунок для метеозалежних, гіпо-та гіпертоніків.
Володимир Казмірук, обласний терапевт: «Сьогодні ми спостерігаємо теплу осінь ів наших пацієнтів краще самопочуття. Немає тих симптомів, які могли б бути при поганій погоді».
Синоптики прогнозують: порівняно тепло в Черкасах буде до 19 листопада. Середня температура триматиметься позначки +10.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version