Аварію на каналізаційному колекторі по вулиці Богдана Хмельницького вже ліквідовано. Нагадаємо, минулої п’ятниці поблизу однойменної площі просів грунт і утворилася яма, діаметром чотири метри та глибиною в три метри. Під землю ледь не пішов автомобіль. Як стало відомо згодом, надзвичайну ситуацію спричинив порив труби на колекторі. Він перекачує стічні води від насосної станції на Митниці. Як комунальникам вдалося за два з половиною дні ліквідувати аварію – розповість Вікторія Курченко.
Наймасштабніша за останні роки аварія на черкаському колекторі сталася навесні минулого року. Тоді через зношеність та корозію труб колектора сталося просідання ґрунту по вулиці Гоголя. На проїжджій частині утворилася яма. У неї навіть втрапив автомобіль. Ремонтні роботи тривали впродовж двох місяців. Та не встигли черкасці забути про цю аварію, як трапилася нова. Минулої п’ятниці – о пів на дванадцяту – на розі вулиці Богдана Хмельницького та бульвару Шевченка провалився асфальт.
Вадим, свідок: «Я стояв поряд з машиною, розмовляв по телефону, побачив, що йде вода, відкрив дверцята і побачив, що позаду мене асфальту вже немає. Я вже свою машину евакуював через тротуар».
Менш пощастило автомобілю Форд. Він опинався над прірвою. Рятували його екстрені служби, що прибули на місце події. Після завершення цієї операції, комунальники взялися ліквідовувати аварію. Працювали цілодобово.
Сергій Овчаренко, директор КП «Водоканал»: «Нами було виконано монтаж насосного агрегата, монтаж трубопроводу – обвідного колектора, щоб в сухих умовах ремонтувати пошкоджену ділянку каналізаційного колектора».
Потому, вже в суботу, працівники «Водоканалу» розпочали наступний етап робіт.
Сергій Овчаренко, директор КП «Водоканал»: «До кінця дня ми вже повністю розчистили ділянку. У ніч на неділю вже почали промивати трубопровід, тому що в колектор потрапило 20 м куб. землі».
Відтак лише в неділю комунальники розпочали заміну пошкоджених труб.
Сергій Овчаренко, директор КП «Водоканал»: «Ми замінили на новий поліетиленовий близько 16 м колектора. Близько 21 год в неділю ми повністю відновили роботу цього колектора».
За попередніми підрахунками, ремонтні роботи коштували «Водоканалу» тридцять тисяч гривень. Скільки ще аварій на колекторі може трапитися – у «Водоканалі» прогнозувати не беруться. Керівник підприємства запевняє: вони обстежують колектор і намагаються оперативно ремонтувати аварійні ділянки.
Сергій Овчаренко, директор КП «Водоканал»: «Але якщо уявити, що в м. Черкаси сьогодні близько 260 км каналізаційної мереж, як кажуть у народі, в кожну дірку не заглянеш однозначно».
Тим часом ще одна аварія трапилася вже сьогодні пообіді. Цього разу на розі вулиць Сєдова та Благовісної. Над каналізаційним колодязем провалився асфальт. Причини цієї аварії водоканалівці наразі з’ясовують.