Адвокат для особливих

Перший в Україні довідник із адвокації шрифтом Брайля видали в Черкасах. Усе для того, аби допомогти людям із особливими потребами бути юридично підкованими у спілкуванні з владою. Копії книги можна знайти також у традиційному друкованому варіанті тана дисках. Поширюватимуть ці посібники через УТОС (Українське товариство сліпих) безкоштовно. Усе це стало можливимзавдяки проекту «Конвенція прав інвалідіві люди з особливими потребами в Черкаській області».

Особливим людям – особлива підтримка. Так вирішилив Коаліції «Молода Черкащина»та видали довідник із адвокації. Причому у трьох варіантах – друкованій брошурі, відеоверсії на диску та спецвидання шрифтом Брайля. Тут є поради, рекомендації, витяги з законів. Усе для того, аби люди з обмеженими фізичними можливостями могли вільно співпрацювати із владою.
Анна Харченко, КМГО «Молода Черкащина»: «Будь-яка література має видаватися по-різному – друковано, відео та шрифтом Брайля, навіть на ліках мають писати цим шрифтом».
Видати такий посібник стало можливимзавдяки проекту «Конвенція прав інвалідіві люди з особливими потребамив Черкаській області» . Також у рамках акції представники коаліції проаналізували три обласні соціальні програми, відповідно до статей конвенції. Нагадаємо, конвенція про права інвалідівухвалена та ратифікована щев лютому. Утім, це лишев теорії. А от на практиці – вонай досі не запрацювала.

Обласна влада також погоджується: сприяти – це ще не означає допомогти.
Олександр Туз, управління внутрішньої політики ОДА: «Сприяти – це таке собі поняття. Це що – квіти чи автобус надати? А допомогти – вам треба звернутися до відповідних фахівців в ОДА».
Олександр Туз порадив присутнім звернутися до фахівців управління внутрішньої політики облдержадміністрації та створити власну координаційну раду. Вірять у її силу, щоправда, не всі. Опікуни дітей із інвалідністю запевняють: із владними структурами знайти спільну мову стає все важче.
Віра Горохова, ГО «Спілка батьків і дітей-інвалідів» м. Сміла: «Вони фінансово обмежені. Те, що ми могли робити 10-15 років тому,нині вони роблять це із великими потугами».
Врятує людей із особливими потребами, на думку пані Горохової, єдина державна програма реабілітації, якої і досі в Україні не створено.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут