Аби з’ясувати власника захаращеної території, інспекторам доводилося борсатись у смітті

Департамент муніципальної інспекції стежить за порядком у нашому місті лише рік. Утім, новий підрозділ виконкому вже має певні здобутки. Так, протягом року муніципальні інспектори склали понад півтори тисячі протоколів за порушення правил благоустрою міста. Відсутність дозволів на торгівлю, неналежний санітарний стан, викиди будівельних відходів – всі ці та багато інших неправомірних дій обернулися для порушників сплатою штрафів. Їхня загальна сума перевищує вже 55 тисяч гривень. Детальніше про здобутки та перспективи підрозділу – далі в сюжеті.

Серед головних здобутків муніципальної інспекції, – каже заступник директора підрозділу Ольга Швець, – став демонтаж так званих «розливайок» та кіосків із продажу спиртного та тютюну. Саме вони викликали найбільше скарг у громадян.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції: «Там, де ми визначили, де вони незаконні, і там, де було дуже багато скарг, звичайно, ми мали оперативно зреагувати і прибрати ці об’єкти з міської території».
Загалом ліквідовано близько 40 таких об’єктів. Деяким підприємцям це не подобалося і вони чинили опір. Крім того, перешкодою для роботи інспекції в цьому напрямку Ольга Швець називає припис прокурора, за яким міській владі заборонений демонтаж будь-яких об’єктів без рішення суду. Це створить судову тяганину і аж ніяк не вирішення цих питань, – каже вона. Інша, не менш важлива проблема, яку вдалося

частково вирішити інспекції – ліквідація сміття з території міста. І хоча вже більшість стихійних сміттєзвалищ зникли, зусиллями самих же балансоутримувачів та орендарів земельних ділянок питання залишається актуальним. Інколи, аби з’ясувати власника захаращеної території, – каже Ольга Швець, – доходило до абсурду: інспекторам доводилося борсатись у смітті.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції: «Там просто встановлювали порушників шляхом ревізії вмісту пакетів. Можете собі уявити: наші інспектори, щоб встановити порушника, розривали пакети».
Проблемними залишаються так звані безгосподарські землі. Однак вже цього року за ними планують закріпити відповідальних: шляхом проведення тендерів.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції: «За стан територій, що є прилежними до прибудинкових територій багатоповерхових будинків, які обслуговують Служби утримання будинків, будуть відповідати СУБи».
Серед інших здобутків інспекції – заміна російськомовних вивісок. Приємно, – каже Ольга Швець, –що підприємці поставилися до цього питання з розумінням і без примусу самостійно здійснювали заміну та демонтаж вивісок. Вирішення усіх цих проблем благоустрою міста і надалі будуть пріоритетними для інспекції. Крім того, в новому році Департамент застосовуватиме радикальні заходи щодо стихійної торгівлі.
Ольга Швець, департамент муніципальної інспекції: «Ми переконалися, що таким шляхом – складанням протоколу – ліквідувати незаконну стихійну торгівлю на вулицях міста неможливо. Єдиний шлях прибрати стихійну торгівлю – це її прибрати в прямому сенсі цього слова».
Підтримку у вирішенні цього питання інспекція прагне знайти у міліції.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net