Новини на ВІККАВіККА-новини66-та річниця визволення Черкас

66-та річниця визволення Черкас

- Advertisment -

14-го грудня відзначається день визволення Черкас від німецько-фашистських загарбників. Міські чиновники вважають, що усім черкасцям потрібно пам’ятати цю дату, коли завдяки надзвичайному героїзму місцевих жителів та радянських військ наше місто звільнили від окупаційного ярма. З нагоди цього свята в обласному центрі відбулися урочисті заходи. Про них – у наступному сюжеті.

Ніч із 12 на 13 листопада 1943-го року вважається початком визволення нашого міста від німецько-фашистський загарбників. Після перемоги на Курській Дузі радянські війська наблизилися до окупованих Черкас. Попереду у визволителів був найскладніший шлях – переправа через напівзамерзлий Дніпро. Форсувати річку вночі відразу на п’яти переправах розпочала 52-га армія генерал-лейтенанта Коротєєва Другого Українського фронту. На шостий день війська заволоділи Руською Поляною, Будищем, Соснівкою і вийшли до Черкас. Двадцятого листопада розпочалися бої за місто.
Григорій Дубовський, визволитель м. Черкаси: «Самое упорное сопротивление было оказано в районе Сосновки, после переправы, на железной дороге. Гаубицы, которые не имеют прямой наводки, вынуждены были прямой наводкой отражать атаки противника. Мы шли по маршруту возле Днепра, по улице Крещатик, до центра».
Жорстока боротьба за звільнення Черкас тривала місяць, аж до 14 грудня.

Цього дня, через 66 років, на Пагорбі Слави не дуже людно. Лише визволителі та представники влади прийшли покласти квіти до підніжжя пам’ятника у подяку тим, хто віддав життя за звільнення міста. Потому ветерани завітали до черкаської мерії. Тут на другому поверсі облаштували виставку воєнних світлин. 29 фотографій форсування Дніпра і боїв буквально за кожну вулицю повертають визволителів назад у героїчну молодість. Ця виставка – лише початок великої експозиції, запевнив Сергій Одарич, – якомога більше матеріалів планують зібрати до 9 Травня. Тоді світлини розмістять у Краєзнавчому музеї і оформлять тематичні біг-борби та сіті-лайти по всьому місту.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Звертаюсь до всіх черкасців з проханням: де в кого є, в сімейних альбомах щось збереглося або хто знає, де можна знайти фото тих часів, наших героїв, черкасців. Ми готові взятися за реставрацію і представлення в цій експозиції».
Поки що побачити хроніку визволення Черкас у світлинах можна в міськвиконкомі, за два тижні вони помандрують черкаськими школами.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Кабмін спростив проходження ВЛК та уточнив документи для відстрочки: що змінюється?

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову №519, якою вніс зміни до порядку проведення ВЛК та отримання відстрочки. Ключове нововведення — спрощення...

Конгрес влад на Черкащині: обговорили питання безпеки та реформи освіти (ВІДЕО)

Обласне засідання Конгресу місцевих і регіональних влад при Президентові України відбулося на Черкащині. Учасники спільно обговорили важливі для кожної...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас