22 вересня – День партизанської слави

22 вересня – День партизанської слави. Це свято в Україні започаткували з ініціативи ветеранів війни, аби всенародно вшанувати подвиг партизанів і підпільників. На Черкащині в часи Великої Вітчизняної війни їх було близько 10 тисяч. Як вшановували підпільників у Черкасах – бачили наші кореспонденти.

Цього дня в Черкасах народних месників вшанували покладанням квітів до Пагорба Слави. Колишня партизанка Катерина Аврамівна до меморіалу прийшла, аби згадати тих, кому не пощастило дожити до цього дня. Свою власну історію жінка без сліз розповідати не може.
Катерина Аврамівна, партизанка: «Мене в 43-му році впритул разом із іншими розстріляли. Я залишилася жива, але втратила здоров’я, мене врятував хлопчина. Ми вижили й тепер зберігаємо пам’ять про тих, хто загинув, їх треба шанувати».
Свою партизанську юність цього дня згадувало подружжя Озеранів. Василь Юхимович і Марія Григорівна закохалися одне в одного сімнадцятирічними. За рік закохані опинилися в партизанському загоні.
Василь Озеран, партизан: «Нас в партизанском отряде благословил на супружескую жизнь командир отряда. Вот так мы и поженились, и началась борьба. Она была разведчицей, а я был пулеметчиком. Это страшное было оружие для фашистов».
Василь Юхимович і до цього часу пам’ятає обличчя своїх загиблих товаришів. Квіти цього дня, за словами старенького партизана, він поклав не до підніжжя Пагорба Слави, а загиблим до ніг.

Долучився до урочистостей і голова облдержадміністрації Сергій Тулуб.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Поздоровляю всіх ветеранів із цим великим днем, зичу доброго здоров’я та всіляких гараздів».
Для місцевих партизанів цей день особливий ще й тому, що саме 22 вересня 67 років тому розпочалося визволення Черкащини від німецько-фашистських загарбників.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net