1 рік – вже добре стоїмо

Черкаси не здають позицію столиці автомобілебудування. Рік томув місті побудували завод «Богдан», вартістю 330 мільйонів доларів. Сьогодні на підприємстві виробляють продукції вдесятеро менше за його проектну потужність, половину персоналу скоротили. Втім, керівництво заводу бореться за ринки збуту, працює над новими моделями автівок і планує втриматись на плаву.

Ірина Гришко, кореспондент: «Свій перший День народження автозавод «Богдан» святкує, як заручник кризи. Розрахований на виробництво 120-150 тисяч автомобілів в рік, 2009 він випустить усього 16 тисяч автівок».
Рятуючись від банкрутства, в корпорації розробили адаптовану до кризи стратегію виробництва легкових автомобілів на 2009-2014 роки. Вона передбачає повномасштабне виробництво шістдесяти двох тисяч автомобілів марки Хюндай та Lada. Для реалізації стратегії – не обійтися без експорту. Його частку планують збільшити до 30-50 % , адже купівельна спроможність українців невпинно знижується.
Олег Свинарчук, директор корпорації «Богдан»: «Если рынок в среднем упал на 35%, то в Украине снижение на 80%, если за прошлый год украинцы приобрели 620 тис. авто, то 2009 не более 160 тис.».
Експортувати автівки черкаського заводу планують у Росію, Казахстан, Білорусь, Вірменію і Туркменістан. Крім того, до кінця поточного року на базі Lada-2110 планують випуск автомобіля Lada Pick-up. Дослідну

модель новинки створять вже у вересні. Згодом – Хюндай Акцент. Сьогодні на заводі випускають Тусан і Елантру. Керівництво корпорації сподівається вистояти у боротьбі з кризою та конкурентами. Та крім власних зусиль, підтримка держави зменшенням податків, наданням пільгі субсидій не завадила б. Утім, що може країна, в якій грошей не вистачає навіть на виплату пенсій.
Василь Каплун, директор ЧАЗ «Богдан»: «Мы сегодня боремся за выживание завода. Есть закон о защите коллектива, то держава нам по нему ответила: «Нет».
Над тим, чи подати руку допомоги автомобільному гіганту обласна влада думає впродовж двох місяців.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут