додому Новини на ВІККА Політичні новини Західні соціологи: В Раду проходять політсили Зеленського, Рабіновича, Тимошенко і Порошенка

Західні соціологи: В Раду проходять політсили Зеленського, Рабіновича, Тимошенко і Порошенка

0

Рішення Президента України Володимира Зеленського достроково розпустити Верховну Раду України восьмого скликання не стало несподіванкою. І зараз головне питання, коли вони пройдуть – 14 липня, 21 липня або в інший день.

І поки політики, політологи і експерти на різних ток-шоу обговорюють можливу дату проведення дострокових виборів, соціології інформують громадськість, які партії мають шанс сформувати Верховну Раду України дев'ятого скликання.

Зокрема, міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія)опублікував нові результати соціологічного дослідження, яке проводилося в період з 13 по 17 травня 2019 року.

Так, якби вибори до Верховної Ради України відбулися найближчої неділі, то п'ятивідсотковий поріг подолали б і пройшли в парламент чотири політичні сили: партія "Слуга народу" Володимира Зеленського (34,7%), "Опозиційна платформа – За життя" Вадима Рабіновича, Юрія Бойка і Віктора Медведчука (15,1%), ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко (9,5%) і "Блок Петра Порошенка "Солідарність"" (8,9%).

Не долають існуючий сьогодні п'ятивідсотковий поріг такі політичні сили: Радикальна партія Олега Ляшка (4,9%), "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка та Дмитра Добродомова (4,6%), "Сила і Честь" Ігоря Смешка (3,9%) , ВО "Свобода" Олега Тягнибока (2,3%), "Опозиційний блок – Партія миру і розвитку" Євгена Мураєва, Олександра Вілкула та Вадима Новинського (2,0%) та інші.

Відзначимо, що вперше в дослідженні оцінювалися шанси декількох нових партій – партії "Голос" Святослава Вакарчука, Громадської платформи Надії Савченко і "Української стратегії успіху" Володимира Гройсмана.

Відзначається, що три лідируючі партії ("Слуга народу", "Опозиційна платформа – За життя" та "Батьківщина") зберегли свої позиції в порівнянні з попереднім дослідженням. У той же час спостерігається просідання рейтингу "Блоку Петра Порошенка "Солідарність"" і зберігається розрив між партіями "Опозиційна платформа – За життя" та "Опозиційний блок – Партія миру і розвитку".

Скорочення ж електоральної підтримки партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність"" (з 13,2% до 8,9% в порівнянні з попереднім дослідженням) може багато в чому пояснюватися рішенням Святослава Вакарчука про запуск власного політичного проекту. На думку соціологів, обидва проекти змушені ділити електоральну базу, що утруднить їх просування в авангард парламентського життя.

Дане дослідження підтверджує висновки українських соціологів про те, що такі партії як Радикальна партія Олега Ляшка, "Громадянська позиція" і "Сила і Честь" стоять на порозі потрапляння в наступний склад Верховної Ради України. З огляду на ймовірну похибку вибірки (2,2%), їх шанси на роботу в парламенті залишаються цілком реалістичними.

Відзначимо, що соціологічне дослідження проводив Міжнародний дослідницький центр BURI-Україна (The Belgium-Ukraine Research Institute, Бельгія) в період з 13 по 17 травня 2019 року методом комбінованого інтерв'ю. Загальна кількість респондентів склала 2010 осіб (репрезентативна вибірка). Метод опитування – комбіноване інтерв'ю. Похибка становить 2,2%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version