Вадим Рабинович: Ми повинні перейти до системи тотальних референдумів – вони вирішуватимуть головні питання в Україні!

Партія "Опозиційна платформа – За життя" наполягала і наполягає на прийняття двох основоположних законів, які б підтверджували народовладдя в Україні – це закон "Про референдум" і закон "Про опозицію".

Про це нагадав народний депутат України, співголова політичної партії "Опозиційна платформа – За життя" Вадим Рабинович.

"Не думаю, що керівники інших фракцій і спікер образяться на мене, якщо я трохи розповім про нашу розмову під час останньої закритої зустрічі. Тоді перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук оголосив про початок розробки закону "Про опозицію". Я ж дав тільки одну пораду: хлопці, "слуги", враховуючи, що у нас з вами дружні відносини, прошу вас, пишіть закон "Про опозицію" таким чином, нібито ви вже самі перебуваєте в опозиції! Трохи пізніше ви оціните мою пораду і зрозумієте, в чому його суть…" – розповів політик.

Вадим Рабинович впевнений, що "це зараз "слугам" здається, що вони прийшли на століття, але незабаром все кардинально зміниться, і мені здається, що "слуги" мене зрозуміли!".

Співголова партії "Опозиційна платформа – За життя" називає закон "Про референдум" – "потрібним, хорошим законом".

"Але я хочу дочекатися його прийняття. А все тому, що наша влада завжди пише такі закони, за якими результати референдуму буде трактувати сама влада. Давайте спочатку ознайомимося з запропонованим владою проектом закону, а потім його і покритикуємо", – запропонував народний депутат.

Сам же Вадим Рабинович хоче, щоб "нарешті запустили механізм волевиявлення народу, щоб нарешті всі усвідомили, що одне із законодавчих гальм в Україні сьогодні – це відсутність того ж закону в тимчасові слідчі комісії".

"Без ТСК Верховна Рада в парламентсько-президентській республіці – це "істота без рук, ніг", це хірург без скальпеля! ТСК – це найважливіший інструмент демократії, що працює в усьому світі, Який може стати стабілізатором і виступати проти монополії однієї гілки влади в державі. Закон "Про ТСК" повинен бути прийнятий, і "Опозиційна платформа – За життя" буде на ньому наполягати. А поки ж ми бачимо, що влада "Зе" року на його прийняття, на жаль, НЕ вистачило" – констатував політик.

Вадим Рабинович зізнався, що особисто він не знає, які смисли вкладе провладна команда в закон "Про референдум", але для нього "ідеальною системою в цьому сенсі є швейцарська".

"Я не дарма постійно говорю про Україну як "Швейцарією Східної Європи" – ми дві країни, які дуже схожі. Але нам – українцям – необхідно розглянути цю "схожість". Так, наприклад, мовне питання в Швейцарії вирішено унікальним чином: в Лугано розмовляють італійською, в Женеві – французькою, в Цюріху – німецькою. І нікому це не заважає, протиріч в суспільстві немає! Швейцарія – лідер за кількістю проведених в країні референдумів. І це важливо! Ми ж вважаємо: нехай цар вирішує за нас … Це помилка! Ми повинні перейти до системи тотальних референдумів, на яких будуть вирішуватися всі основні питання в нашій державі. Так, можливо, ми будемо якийсь час до цього звикати, але тоді ми зрозуміємо, що коли ми самі приймаємо рішення, коли ми будемо думати головою, а не дупою, тоді відбудуться кардинальні зміни в нашій рідній країні", – резюмував Вадим Рабинович .

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут