КориснеЯких вітамінів найбільше не вистачає навесні

Яких вітамінів найбільше не вистачає навесні

-

- Advertisment -

Весна хоч і покращує настрій появою сонця, але на цей час припадає пік авітамінозу, тобто нестачі в організмі вітамінів. Імунітет починає слабнути вже в лютому, а всі прояви цього стають помітними навесні. Нестача вітамінів і деяких елементів негативно впливає на роботу всього організму. Краще не запускати проблему, швидко її вирішити допоможе сучасна фармакологія та збалансоване харчування. 

Причини та ознаки нестачі вітамінів весною

Причиною авітамінозу стає нераціональне харчування (мало або зовсім відсутня в раціоні клітковина, зелень). Також на погане самопочуття весною впливає малорухомий спосіб життя у зимовий період: більше часу вдома, онлайн гральні автомати. Кров недостатньо активно рухається по організму, м’язи втратили пружність. Все це впливає на зовнішній вигляд і самопочуття.

Найпомітніші ознаки, які вказують на авітаміноз:

  • сонливість;
  • швидка втрата сил, або їх відсутність;
  • ламкість нігтів, волосся;
  • активізація хронічних захворювань;
  • апатія або дратівливість;
  • сухість шкіри.

Перш за все спеціалісти радять звертати увагу на шкіру. Саме вона одразу реагує на нестачу вітамінів. Її покров стає сухим і схильним до подразнень, втрачає рум’янець. У кутиках губ можуть з’явитися тріщини, які не заживають навіть після лікування мазями. Авітаміноз буває у всіх, незалежно від статі чи віку.

Поповнення запасу вітамінів в організмі

Погіршення стану шкіри й волосся викликає нестача вітаміну А. Сонливість і втома пов’язана зі зменшенням В12. Збільшення кількості зморшок і погіршення пам’яті — потреба у В9. Часті застуди й постійні синці на шкірі говорять про нестачу С. Загальна слабкість організму і м’язів — зверніть увагу на Е. Підвищене потовиділення — ознака низького вмісту D. 

В яких продуктах шукати необхідні вітаміни:

  • А — курячі яйця, вершкове масло, гарбуз, морква, броколі;
  • групи В — м’ясо, печінка, молоко, фолієва кислота є у броколі, бобових, горіхах;
  • С — цитрусові, томати;
  • Е — олія, авокадо, горіхи;
  • D — сонце, червона риба і тунець, жовток яйця.

Приймання вітамінів — це також лікування, яке потребує консультації з лікарем. Їх нестача може призвести до погіршення зору, психоемоційного стану, апетиту та “пробудити” багато хвороб. Але надмірне надходження вітамінів здатне викликати серйозні розлади обміну речовин. Тому варто здати аналізи, налагодити раціональне харчування, а за потреби приймати призначені препарати.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Внаслідок ДТП загинув рятувальник зі Звенигородщини

Сьогодні, 7 травня, попрощалися з рятувальником Віктором Гончаром, який загинув у результаті дорожньо-транспортної пригоди. Про це повідомляє пресслужба ГУ...

У Черкасах чоловік вбив знайомого, якого запросив пожити до себе

Прокурори направили до суду обвинувальний акт стосовно жителя Черкас, який вбив свого знайомого. Про це повідомляє пресслужба Черкаської обласної...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x