додому Корисне 3 способи розвинути творче мислення дитини

3 способи розвинути творче мислення дитини

0

Уміння мислити креативно й розв’язувати нестандартні задачі — актуальна вимога сучасності. Педагоги і психологи впевнені, що діти, розум яких не обтяжений стереотипами та обмеженнями, властивими для дорослих, можуть стати справжніми творчими особистостями. Проте потяг до творчості й відповідний стиль мислення потрібно розвивати. У цій статті розповідаємо про 3 способи, які прийдуть на допомогу батькам і принесуть справжнє задоволення малечі!

Порада № 1: заохочуйте ігри, що стимулюють уяву

Ці розваги не обов’язково мають бути складними й багатокомпонентними. Почніть з асоціацій і навчіть малюка помічати незвичне у буденних речах, що його оточують. Відмінний варіант — складання конструктора LEGO, адже з ним можна побудувати що завгодно!

Можливо, це буде будиночок для улюблених іграшок або парк динозаврів? А може, малюк захоче звести величний замок чи базу інопланетян? Вибір за ним, хай проявляє фантазію та розповідає про свій задум. Обов’язково заохочуйте його запитаннями на тему, пропонуйте додати до гри додаткові деталі, уточнюйте подробиці. Цікавість батьків дає дитині відчуття власної важливості, збільшує інтерес до гри, стимулює уяву.

Ще один хороший варіант, який розвиває фантазію, — набори для творчості. М’яка мозаїка, картина за номерами, набори для фелтінгу чи миловаріння — залежно від віку й уподобань дитини. Такі заняття позитивно впливають на творче мислення, спонукають малюка пробувати щось нове, дають змогу радіти отриманим успіхам.

Порада № 2: навчайте дитину спостерігати за навколишнім світом

Щоб у дітей сформувався візуальний смак, треба частіше бувати на природі, відвідувати виставки і музеї, дивитися фільми й мультфільми із цікавими і повчальними сюжетами, читати книжки з якісними ілюстраціями. Завжди жваво обговорюйте побачене і прочитане, діліться одне з одним враженнями.

Усе це у комплексі допоможе розширити горизонти дитини. Вона розумітиме, що світ — різноплановий, яскравий, багатогранний. Але важливо, щоб те, що пропонують батьки, давало малюку задоволення. Старайтеся не перевантажувати дітей інформацією, підбирайте культурну програму відповідно до їхнього віку. Зауважте, що вони швидко засвоюють нове, але коли вражень занадто багато, діти незабаром втомлюються та втрачають інтерес.

Порада № 3: застосовуйте інноваційні технології

У середовищі батьків поширений стереотип, що гаджети негативно впливають на дитину і перешкоджають розвитку творчого мислення. Частка істини у цьому твердженні є. Але якщо використовувати телефон чи планшет не лише для перегляду мультфільмів та роликів у соцмережах, результат приємно здивує.

За допомогою сучасних гаджетів можна прекрасно розвивати творчі здібності малюка. Наприклад, навчатися малювати у спеціальних додатках, опановувати музичні інструменти, розв’язувати захопливі логічні задачі, вивчати іноземні мови тощо.

І, найголовніше, завжди вірте у свою дитину, цінуйте і поважайте її як особистість. Щодня демонструйте доньці або сину свою безумовну підтримку, заохочуйте їхні творчі хобі. Наприклад, якщо дитина ліпить чи малює, зробіть удома виставку її робіт. Якщо займається спортом — потурбуйтеся, щоб у неї був спортивний куточок.

Сподіваємося, що поради були корисними. Любіть дітей і вчіть їх любові до світу — і все обов’язково вийде. Бажаємо удачі й натхнення!

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version