додому Інформація та аналітика Тема дня Тема дня: утилізація сміття

Тема дня: утилізація сміття

0

Сьогодні говоримо про не дуже приємну, але аж занадто актуальну проблему – проблему сміття, його сортування, утилізації та переробки. 130 тисяч гектарів земельної площі – саме стільки в Україні сьогодні зайнято сміттєзвалищами. На них зберігається 35 мільярдів тон твердих відходів. Такі дані наводять експерти. Дивіться далі у програмі «Тема дня» як слід правильно поводитися з відходами сьогодні, щоб не було соромно завтра…

Щороку через бажання легкої наживи та безвідповідальне ставлення до довкілля в країні з’являється 12 тисяч несанкціонованих сміттєзвалищ. Нині в Україні є понад 700 звалищ твердих побутових відходів, а ще півтисячі, за розрахунками вчених, потрібно збудувати найближчим часом. Значна кількість існуючих полігонів уже вичерпали свій ресурс, а самі сміттєзвалища стали фактором антропогенного навантаження на довкілля.
Олена Хоменко, завідувач кафедри екології ЧДТУ: «Більшість місць захоронення твердих побутових відходів в Україні не відповідає якостям безпеки і їх експлуатація проводиться зі значними порушення законодавства України. За оцінками Датських експертів кількість полігонів має бути зменшена до 7».
Вражає статистика: з усієї маси «домашнього» сміття – на переробку в Україні потрапляє лише 3%. Цей показник можна б було збільшити вдесятеро, лише змінивши звичку поводження із відходами в себе вдома.
Олена Хоменко, завідувач кафедри екології ЧДТУ: «Щорічно в Україні утворюється 50 мільйонів метрів кубічних відходів, з них 40% – містять у собі ресурсно-цінні компоненти, які можуть бути повернуті у господарський обіг, це наприклад, пластик, скло, папір».

Правильне сортування сміття дозволить майже удвічі зменшити кількість відходів, що йдуть на сміттєзвалища. Так, у Європі принцип роздільного збирання сміття почали впроваджувати ще 30 років тому. Але українських домогосподарок до сортування сміття у кілька пакетів почали закликати нещодавно. Тож, скільки часу потрібно українцям для того, щоб звикнути це робити – питання непросте.
Папір, метал, скло, пластик – усе це сміття, але його не слід викидати в загальну сміттєву урну. Так вирішили і черкаські міські посадовці. Із європейським принципом можновладці ознайомилися завдяки німецькій компанії «Ремондіс», яка віднедавна активно працює і у Черкасах.
Ігор Данилюк, директор структурного підрозділу ТОВ «Ремондіс Україна»: «Фирма «Ремондис» инвестировала в город Черкассы в покупку четырех машин МАНН неметкого производства на технику болем 60 млн. грн., а на покупку 65 контейнеров – 1 млн.800 тыс.грн».

Тож, відколи в Черкасах працює «РЕМОНДІС» в міських комунальників стало на одну проблему менше.
Олександр Верденський, КП «Черкаська служба чистоти»: «Дуже якісні послуги в плані виконання графіків, в плані чистоти, ми йдемо до Європи, прохання до жителів міста разом із цієї компанією зробити місто чистішим».
Ігор Работенко, директор КП «Придніпровська СУБ»: «Наши работники просто не могут нарадоваться этому сотрудничеству, это всегда и вовремя, и честно, и спланировано, и есть гарантия, что мы будем избавлены от тех неприятностей, которые были до этого».
Леонов Олексій, заступник міського голови м. Черкаси: «Гарна сучасна техніка, відношення до роботи, це чітке дотримання правил, а ще – швидке реагування на зауваження МВК і СУБів».
Та найважливіша новація «РЕМОНДІС» – запровадження системного роздільного збирання відходів. Компанія пропонує черкасцям сортувати відходи на дві фракції: вологі відходи (тобто рештки їжі та дуже забруднену упаковку) та сухі відходи (або всі відходи, що можуть бути повторно перероблені). Це – папір, скло, пластик, упаковка та метал. Вже найближчим часом заплановано розпочати будівництво сміттєсортувальної лінії.
Ігор Данилюк, директор структурного підрозділу ТОВ «Ремондіс Україна»: «Хочу выразить благодарность всем черкащанам за пониманиетой совместной задачи, которая смтоит перед нашей фирмой и жителями».
Взагалі, на думку пана Данилюка, культуру правильного «викидання сміття» слід виховувати ще з дитинства.
Ігор Данилюк, директор структурного підрозділу ТОВ «Ремондіс Україна»: «Пропаганда раздельного сбора в школах, поэтому вместе с местным руководством города мы решим эту проблему, я говорю о внедрении урока экологии в школе».
У Черкасах РЕМОНДІС збирає близька 27 тисяч кубів твердих побутових відходів щомісяця. А це, відповідно, ¾ від загального об’єму твердих побутових відходів міста. Аби такому обсягу дати раду, компанія використовує лише найсучаснішу техніку та технології.
Ігор Данилюк, директор структурного підрозділу ТОВ «Ремондіс Україна»: «Точность – это вежливость королей, но еще и компании Ремондис, для того, чтобы точно рассчитывать задачи – существует комплексная база, мы видим на карте, где находятся все контейнеры. Компьютер нам помогает рассчитать как правильно и оптимально проехать до каждой точки».
На майбутнє компанія Ремондіс планує і надалі поглиблювати співпрацю із містом.
Ігор Данилюк, директор структурного підрозділу ТОВ «Ремондіс Україна»: «Есть такой проект, который мы ходим внедрить – это уборка частного сектора, с помощью небольших контейнеров объемом 120 л, эти контейнеры будут стоять во дворе и их будет вывозить эта же техника».
Черкаси – не єдине місто в Україні, жителі якого відчули переваги відповідального поводження з відходами. Сьогодні компанія «РЕМОНДІС» обслуговує майже 2,5 мільйони жителів України у семи містах, зокрема в Києві, Запоріжжі, Одесі, Павлограді, Мелітополі, Артемівську.
Досвід та репутація компанії накопичувалися понад 70 років. Сьогодні, РЕМОНДІС – світовий лідер галузі, клієнтами якого є більш ніж 20 мільйонів жителів та тисячі підприємств у 27 країнах світу. Обсяги сировини, що збирає та заготовляє РЕМОНДІС сягає більше ніж 25 млн. тонн на рік. Власне ці факти переконують у серйозності намірів та відповідальності головного «санітара» нашого міста.
Тож й на думку вітчизняних експертів, європейський підхід компанії Ремондіс допоможе вирішити екологічні проблеми, які нині загрожують національній безпеці України. Тому потрібно вже зараз усвідомити усю повноту проблеми, пов’язану зі сміттям і почати активно із нею боротися – використовуючи досвід найкращих європейських спеціалістів.
Ідея компанії «Ремондіс» у тому, що немає різниці між українцями та шаленими прибічниками чистоти – німцями. Усі ми – європейці! І вирішення екологічної проблеми треба починати з себе!!! Ремондіс допоможе звикнути до чистоти і забезпечить необхідною технікою. Але успіх сміттєвої реформи все ж таки залежить від самих жителів міста…

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version