Інформація та аналітикаТема дняТема дня: Масштабний суботник

Тема дня: Масштабний суботник

-

- Advertisment -

Кількасот людей та кількадесят одиниць техніки. На Митниці провели масштабний суботник. Черкасці прибрали торішнє сміття, вибілили бордюри та висадили понад півсотні дерев. Сусіди по будинках знайомляться й беруться толокувати. На весняне генеральне прибирання зійшлося з кількадесят людей у кожному дворі.

Любов, жителька м. Черкаси "Ми роззнайомимося між собою, будемо гуртом все робити. І взагалі – наша митниця – окраса Черкас, якби її привести до ладу. Ми якусь маленьку частинку в це внесемо"

У сусідньому дворі на прибирання вийшли всім будинком. Для цього ОСББ цього річ це вже другий суботник.

Валентина, жителька м. Черкаси "Щоб красиво тут було, чисто, щоб рали приклад: приїхали на митницю, а тут чисто – і щоб скрізь була така чистота"

Олександр, голова ОСББ "Мешканці, які повиходили, кажуть, що 20 років будинку – і тут такого не було, щоб наводили лад. Ми зверталися до депутата Тренкіна, він нам допоміг, працює техніка, яку місто надало безкоштовно. Тому що один трактор, щоб вивіз гілля – це 600-700 гривень, тобто ви розумієте, яка приблизно економія з цього буде"

Аби зробити прибирання більш ефективним, місцевий депутат Юрій Тренкін звернувся до комунальників, ті надали відповідну техніку: тут і трактори, і подрібнювачі гілок, і потужні екскаватори. За лопату взявся і директор місцевого СУБу.

Роман Моторний, директор Соснівської СУБ "Я сам тридцять років проживаю на митниці й вона мені аж ніяк не байдужа. У нас взагалі місто дуже гарне, а митниця – найкраще місце міста, тому будемо все робити, аби вона квітла"

Юрій Тренкін, депутат міськради "Ми намагаємося іншим мікрорайонам надати приклад утримання території, спільно з громадою і комунальними підприємствами й депутатського корпуса. Коли мені кажуть, що важко спілкуватися з комунальними службами, важко в них щось випросити… Чомусь так сталося, що мені дуже легко. Мені вистачило 4 дзвінки директорам кп – і всі вони надали техніку, людей"

Місцеві підприємці до генерального митницького прибирання долучили й своїх працівників. Усе – аби полегшити й пришвидшити роботу.

Євген Щербина, приватний підприємець "Со свого предприятия пригласили болем 100 человек на уборку мытницы, потому что это жемчужна нашего города. Она должна быть чистой, красивой. Тут долаються дороги, тротуары и вокруг долино быть все чисто"

А побіля Андріївської церкви митничани вирішили розбити так званий Народний парк. Занедбану територію тут прибирають він будівельного сміття, аби закласти перший камінь новації.

Євгенія, жителька м. Черкаси "Ми хочемо створити цей парк, щоб він об’єднував три покоління: АТОвців, загиблих у боях, ветеранів Афганістану, ветеранів війни. І тут кожна сімя зможе висадити тут дуба, щоб вони росли навічно"

Галина Шуміленко, голова мікрорайону "Митниця" "У нас тут звалище, яма метрів два, хочемо закидати її цим будівельним сміттям закидувати. У нас завжди дружно збиралися, цього року ми почали від прибудинкових і рушили сюди. У нас завжди так, митниця – дружний мікрорайон"

Ошатити Митницю вирішили не лише прибиранням, а й новими деревами. Мікрорайон прикрасили сімома десятками саджанців. Зокрема, це дуби, клени, липи та хвойні. Курує процесом головний еколог міста, пояснює: коріння кожного саджанця обробили спеціальним гідрогелем.

Володимир Гусаченко, начальник управління екології "Мікрорайон намивний, тут багато піску й дуже мало родючого грунту, тому вибрали такі дерева, які приживуться. Якщо їх будуть поливати, вони будуть нормально розвиватися, будуть тішити око і робити тінь для дитячого майданчика"

Місця для висадки дерев, кажуть, обирали самі митничани. Екологи й СУБівці лише слідкують за доцільністю насаджень.

Володимир Гусаченко, начальник управління екології "Ми дивимося, щоб не посадити на мережу, присутні тут керівники СУБу, вони дивляться, де тут проходить газ, тепломережі, щоб потім під час ремонтних робіт ці дерева не постраждали. І саджаємо: один клен, один дуб"

За лопати взявся і черкаський політикум. Саджати дерева тут беруться депутати, заступники мера й сам міський голова.

Анатолій Бондаренко, міський голова м. Черкаси "Я отримав завдання від КСН і працював за ним. Садив дерева, прибирав, робив усе, що потрібно. Багато звернень стосується облаштування місць відпочинку, лавочок, урн, дитячих майданчиків. Поспілкувався з жителями, мені подобаються такі речі, суботники, тут спілкуєшся з усіма на ти і розуміє проблеми жителів міста"

Так само у роботі й у спілкуванні з митничанами минув суботник і для тутешнього депутата Юрія Тренкіна.

Людмила, жителька м. Черкаси "Люди, коли приходять до нього, він нікому не відмовляє, увесь час допомагає. От у мене чоловік лежачий, він мені й допомогу надавав і ліки купував. У доньки проблеми з паспортом були, щоб швидше дали, він також допоміг"

Любов, жителька м. Черкаси "Тренкін нас минулого року організував, ми садили дерева між тими будинками. Він нам привозив троянди, фруктові дерева, ми все посадили. Не все, звісно, прийнялося, але спасибі йому"

Депутат показує дерева, що саджали минулого року. Більшість із них таки прийнялися. Цьогоріч до суботника, каже, підійшли глобальніше: перед роботами позбирали запити митничан на потрібні саме для них речі. Те і взялися втілювати.

Юрій Тренкін, депутат міськради "Ми бачимо зараз плоди праці того року. Ми висаджували ці дерева фруктові і, думаю, за кілька років уже будуть діточок нашого мікрорайону радувати плодами. Досить цікаво сьогодні було, що йде робота, а люди запитують, а що вибори скоро. Ні, кажу. Це робиться для людей на щорічній основі, не дивлячись на вибори"

Понад чотиригодинний марафон із прибирання закінчується депутатською кашею з салом. Сам же Юрій Тренкін вирішує з хорошої справи започаткувати флешмоб чистоти й закликає своїх колег підтримати ініціативу, аби прикрасити місто до свят.

Юрій Тренкін, депутат міськради "Передаю далі естафету іншим мікрорайонам, ПЗР, Хімселищу, звертаюся до депутатського корпусу, щоб вони стали ініціаторами проведення цих суботників. Давайте весною закладемо початок, наведемо чистоту і далі вже комунальникам буде легше тримати його в чистоті"

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У селах Канівської громади видалять аварійні дерева

У селах Кононча, Хутір Хмільне, Яблунів, Пекарі та Межиріч Канівської громади проведуть санітарну обрізку та вирізання 59 аварійних дерев....

СБУ мають жорсткіше діяти щодо московської церкви – мер Черкас

Держава і спецслужби мають жорсткіше діяти по відношенню до священників та церков московського патріархату. Про це під час ефіру...

Цікаве:

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...

Як обладнання для будівництва Karcher забезпечує чистоту майданчика та продуктивність робіт

На будівельному майданчику чистота та ефективність — це не...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x