Про реконструкцію набережної в Черкасах

"Ми збудуємо найкращу набережну" – днями заявив мер Черкас, член "пропозиції від Батьківщини" Анатолій Бондаренко.

Для тих, хто ніколи не вникає в суть питання, це звучить, як "Вах і Вау, мер молодець!". Мій пост для розумних людей.

Набережна в Черкасах. Одним словом – пірс. Ділянка по вулиці Козацькій. Від "Фаро" до закінчення пірсу.

Проблема. Територія занедбана. Реконструювати треба. Погоджуюсь.

На сьогодні маємо проблему з недобудованим розваленим пірсом.

На набережній є три земельні ділянки. Приватні. Точніше в оренді. Корпорація "Міськбуд" (на ній розташований ресторан "Фаро" депутат від партії "Батьківщина"), компанія "Ніка" і кілька ділянок структури пов’язаної із укріпленням пірсу (державна).

Реконструкція по-Бондаренківськи

Забрати, поділити, виділити багато грошей з бюджету. У міській раді лежить проект рішення, щоб забрати земельну ділянку компанії "Ніка". Це єдина поки що перепона на шляху до реконструкції набережної. Бо виділяти кошти на плиточку на орендовану територію не можна.

Тому перше завдання у мера Бондаренка – забрати земельну ділянку, передати пірс на баланс "Дирекції парків" (партія "Свобода"), виділити сотні мільйонів гривень. І пропіаритися.

У Дніпрі, наприклад, реконструкція набережної уже потягнула на 150 млн. грн. Така ж доля спікатиме і Черкаси? Тобто забираємо з ремонту 10-12 вулиць і вкладаємо ЗНОВУ в "Митницю"? Чи не утеплюємо 30 шкіл, не купуємо обладнання для "Нової української школи"?

Реконструкція по-Кузляєвськи

Є два способи привести до ладу будь-яку територію.

Перший спосіб. За бюджетні кошти. забрати у шкіл і медицини і віддати на благоустрій.

Другий. Зробити це все за рахунок приватного орендаря. Наприклад, компанія "Ніка". Керівництво хоче розбудувати набережну за приватні кошти. Сума інвестицій – кілька мільйонів доларів. Це будівництво ресторану, басейну, стоянки для катерів і яхт, спортивно-розважальний центр. Інвестор вкладає свої гроші. Сам їх контролює. Сам наймає підрядника, Сам перераховує кошторис.

Але у цієї компанії мають намір забрати землю. Уже рік не дають містобудівні. Перешкоджають в роботі. До представників приїжджають "пани і пані" на іномарках і кажуть: "Або з нами, або вас тут нема!"

Найкращий спосіб – це приватно-державне партнерство. Місто розробляє концепцію набережної. Два роки тому Олександр Згіблов пропонував найняти іноземних архітекторів і виходячи з даних геокадастру, Генерального плану розпланувати, що де і як має бути. Потім завдання влади взяти орендарів, запропонувати їм умови, прозорі правила гри і зробити набережну.

А який із способів вибрали б ви?

P.S На картинках проект реконструкції пірсу від приватної компанії "Ніка".

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net