БлогиПро референдум Яценюка, або як скасувати прямі вибори Президента

Про референдум Яценюка, або як скасувати прямі вибори Президента

-

- Advertisment -

Трішки історії.Референдум з питань Конституції на користь збільшення своїх повноважень хотіли Кучма, Ющенко і Янукович (не буду входити в деталі чому і за яких обставин). І, як не дивно, "найуспішніший прем’єр України" використав їх досвід. У "правових роз’ясненнях" "найкращого міністра МВС" щодо змісту референдуму Яценюка читаємо головне питання: "перехід до повної парламентської республіки".

Трішки основ політичних наук.Класичною парламентською республікою є Німеччина. Головними ознаками такої форми державного правління є відсутність прямих виборів Президента, перехід ключових повноважень до керівника уряду як глави виконавчої влади, обрання Президента в парламенті тощо…

Трішки про завдання референдумів. Загальновідомо (до речі, маємо й низку адекватних рішень КСУ з цього питання), що на референдум повинно виноситися, як правило, одне питання з очевидними й зрозумілими варіантами відповідей, які, в свою чергу, передбачають очевидне й зрозуміле правове вирішення проблеми. З огляду на це, ймовірні запитання від Яценюка-Авакова про"реальну судову реформу з перезавантаженням всіх судів і суддів" та про "децентралізацію – як основу розвитку унітарної державності" не є запитаннями для референдуму за визначенням, оскільки є радше загальним побажанням, типу "ви за те, щоб жити в багатій і щасливій Україні". Про правову і політологічну коректність вищезгаданих формулювань мовчу!

Трішки про курс на ЄС І НАТО. Інформую очільників уряду, що зовнішньополітичний курс України формує за Конституцією парламент. І, як не дивно, цей курс визначений як євроатлантична інтеграція з вступом до ЄС і НАТО. МОЖЕ, В УРЯДІ ЯЦЕНЮКА ЦЬОГО НЕ ЗНАЛИ?!! А референдум з цього питання потрібний не про курс, а про вступ. Але за умов відповідної готовності України вимогам ЄС і НАТО і готовності ЄС і НАТО щодо нашого вступу. До речі, ідея використати цю тему як передвиборчу не нова. Це і КПУ, і СДПУ(0) і БЮТ…

Трішки про "статус окремих територій".Це єдине питання, яке підпадає під форму та зміст ідеї референдуму. Проте й тут адекватним політикам і вченим зрозуміло, що більшість суспільства проти будь-якого автономного статусу для Донецької чи Луганської областей. Для прикладу: в Києві це підтримують 20% громадян, по Україні – біля 30%. Тоді, маючи таку соціологію, і референдум не потрібний і автономія шкідлива!

Отож, "якби ви вчились так, як треба…" – нагадаю класику – той референдум був би не потрібний сьогодні.

Сьогодні Яценюк, у якого 85% недовіри, повинен САМОСТІЙНО подати у відставку. Далі якнайшвидше необхідно сформувати новий уряд: УКРАЇНСЬКИЙ, ПРОФЕСІЙНИЙ І ВІДПОВІДАЛЬНИЙ. А справу змін до Конституції передати фахівцям, науковцям, громадськості, а не Президенту чи Прем’єру!

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Микола Томенко
Микола Томенко
Громадський та політичний діяч України
- Advertisement -

На Черкащині правоохоронці затримали злочинця, який підпалив обладнання на залізниці

Зловмисник вчинив підпал релейної шафи, яка відповідає за роботу світлофорів на коліях. За це йому загрожує до 10 років...

Учні черкаських шкіл здобули нагороди на міжнародному фестивалі інженерії, науки та технологій

У період з 22 по 28 березня в місті Махдія (Туніс) відбувся міжнародний фестиваль інженерії, науки та технологій під...

Цікаве:

Trustee Plus швидко прогресує і заявляє про аудиторію у 200 000 користувачів

Продукт компанії Trustee продовжує просувати можливості Web3-сфери в...

Огляд актуальних бонусних програм в казино Super Gra

Бонуси – спеціальний маркетинговий інструмент для залучення нових клієнтів,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x