Про черговий дзвіночок спроби встановлення права сили

Минулий рік був багатий на тиск відносно "незручних" міських голів: когось депутати "відправляли у відставку", а когось – судовим рішенням "відсторонено".

Цього року маємо прецедент тиску на депутатський корпус міської ради. Коли біля сотні людей перекривають вхід в залу і блокують президію, а потім – вимагають голосувань.

Звісно, в переліку піднятих ними питань є прийняття бюджету і звернення до ВРУ про розпуск міської ради… Цікаво кумо це вигідно?.. (Не зважайте, питання риторичне)

А також питання включення 4-ох представників "окупантів" сесійної зали до складу виконкому. Тут очевидно – це інтерес "окупантів".

Депутати перших два питання проголосували, але от представників осіб, які заблокували сесійну залу, до складу виконкому не включили.

Далі трошки "ганьби" і "штовханини"…

Сухий залишок такий: потрібні комусь рішення – прийняті, а людям, які стояли над головами депутатів, окрім виплеснутого негативу на обранців, залишиться вдовольнятися не дуже приємним спілкуванням з правоохоронцями.

Висновки напрошуються самі, але я їх не робитиму. Це нехай робить громада Черкас.

Скажу лише те, що потрібно розрізняти право народу на мирний протест та повстання, у випадку коли його права ліквідовуються, і спроби зацікавлених осіб вплинути на рішення представницьких органів влади через тиск "мас".

Спосіб, в який позбуваються "незручних" міських голів, та те, як тепер пробують позбутися "незручних" депутатів, є неприпустимим!

Це сценарій, який веде до "права сили" та "влади вулиць"… Історія Української Народної Республіки має навчити нас не повторювати помилок 100-річної давнини. Якщо ми почнемо рухатися по подібному сценарію, то існування вкрай інституційно слабкої держави Україна припиниться. Країна потоне в міжусобному, дедалі частіше – фізичному, протистоянні, а далі ворог "постукає у двері". Так само як припинила існування свого часу УНР.

Вважаю, що владу мають обирати та відкликати лише громадяни. Це має бути закарбовано в законодавстві і охоронятися юстицією. Всі, хто намагатиметься нав'язувати власну волю обраним громадянами представникам, має нести за це відповідальність.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net