БлогиПро бюджетну сесію міської ради

Про бюджетну сесію міської ради

-

- Advertisment -

Поділюся кількома враженнями від вчорашньої сесії. Два найважливіших питання, які розглядали, – проект Положення про місцеві податки і збори і власне проект міського бюджету на 2016 рік.

Ми вийшли на сесію, маючи об’єднані пропозиції чотирьох фракцій – Партії вільних демократів, "Укропу", "Черкащан" та "Самопомочі". Більшість наших пропозицій нам вдалося прийняти.

Положення про місцеві податки і збори

Найбільш дискусійне питання – це запровадження ставки на КОМЕРЦІЙНУ нерухомість. Наші опоненти пропонували запровадити ставку 0,5% замість 1%, як це було в проекті. Хто основний лобіст цього "зменшення"? Депутати від фракцій Блоку Петра Порошенка та "Батьківщини".

Мабуть, я не відкрию секрет Полішинеля, коли скажу, що саме в цих фракціях присутні депутати, які є власниками великих торгівельних центрів, магазинів, ресторанів. Усі вони розміщені переважно в центральній частині міста.

Цинізм ситуації у тому, що дохідність торговельних центрів достатньо висока. Як приклад, в ТРЦ "Любава" підприємці орендують площі за 1000 грн / кв. м на місяць, в "Будинку торгівлі" – за 600 грн. А в рішенні про місцеві податки і збори мова йде, про те, щоб власники цих торгівельних площ сплачували до міського бюджету податок у розмірі лише 1 грн з метру квадратного на місяць!

Але й цього вони вважали забагато. Тому пропонували зменшити їх удвічі – до 50 копійок (або 0,5%). Варто зауважити, що Верховна Рада дала місцевим радам право піднімати податок на нерухомість до 3%. Навіть проект рішення, який готував Департамент фінансової політики, передбачав застосування ставки, що у тричі менша, ніж рекомендував парламент.

Лобіські наміри депутатів від "Батьківщини" та Блоку Петра Порошенка зменшити податок до 0,5% прикривалися ніби "піклуванням про народ", купівельна спроможність якого впала. При цьому ні БПП, ні "Батьківщина" не виступили з ініціативою зменшити фінансове навантаження по сплаті податків на ЖИТЛОВУ нерухомість пересічних громадян. Лише наші чотири фракції запропонували (і це було підтримано!), щоб не оподатковувалися квартири, площею до 80 кв. м, і житлові будинки, площею до 220 кв. м.

Саме наші чотири фракції запропонували варіант, при якому ті, хто в центрі – платитимуть більше, а той бізнес, що розташований на околицях – менше. Це формат зонування міста. Наша пропозиція: бізнес в центральній частині платить 1,5 %, на околицях – 1%, а в промислових зонах – 0,5%. Це логічно і справедливо. Бо дохідність квадратного метру, наприклад, в Будинку торгівлі, в рази більша, ніж в магазині, розташованому по вул. Пацаєва. Таким чином ми б застосували справедливий підхід, розвивали б околиці, заохочуючи бізнес інвестувати в розвиток магазинів і сфери послуг у віддалених районах. Ми добиватимемося, щоб наша ініціатива запрацювала з 1 січня 2017 року.

Плата за користування землею

Мабуть, одне з найбільш дискусійних сьогодні.
У чому суть? Раніше чимало ринків у Черкасах, торгівельних об’єктів сплачували за землю на рівні 7%, а промислові підприємства – 4% від нормативної вартості. У 2007 році за моєю пропозицією для всіх видів бізнесу ставки були знижені до 3%.

Але при цьому маємо цікаву ситуацію. Наприклад, ринок "Сєдова" сплачує за землю 3%, а Центральний ринок – 1%. Бо у них земельна ділянка в постійному користуванні.

Виходить несправедливість.

Теж саме і по промисловим підприємствам. Маємо ситуацію з монополістом "Обленерго", яке чомусь отримує пільгу. Хоча не приходить і тижня, як ми чуємо про черговий скандал щодо підключення об’єктів до електропостачання.

Що запропонували чотири фракції? Ми вийшли з ініціативою, щоб всі були у рівних умовах і ставка має бути однакова для всіх – 3% (крім АЗС, яким запровадили 6%).

Ми розуміли, що різкий перехід з 1% до 3% може болісно вдарити по економіці цих підприємств. Тому запропонували поетапний перехід: у 2016 році – до 2%, а у 2017 році – до 3%. На жаль, зіграв свою роль популізм. І після заяв міського голови про те, що "поки він мер, то в Черкасах не буде ні 2, ні 3%, а буде 1%", депутатський корпус ухвалив компромісне рішення – 1,5%.

Більшість пропозицій, які запропонували наші чотири фракції, вчора були проголосовані. Це дозволило збільшити надходження до міського бюджету. Завдяки чому вдалося додатково виділити кошти на школи і садочки, аби батьки черкаських дітлахів не здавали гроші. Також ми додали грошей охороні здоров’я для повного медикаментозного забезпечення хворих у лікарнях протягом першої доби лікування.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
найдавніші
найновіші більшість голосували
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Сергій Одарич
Сергій Одарич
колишній міський голова Черкас
- Advertisement -

Справу підозрюваного у вбивстві та згвалтуванні дівчинки на Звенигородщині передали до суду

Жителя Звенигородщини, якого підозрюють у вбивстві та згвалтуванні малолітньої, судитимуть за трьома статтями. Про це інформує Черкаська обласна прокуратура. До...

На Черкащині вшанували пам’ять ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Чесно та гідно виконали свій обов’язок. Врятували українців та наше майбутнє. Напередодні 14 грудня – дня в історії України,...

Цікаве:

Гід із покупки чохла для iPhone 15 Pro Max: як не переплатити?

Смартфон iPhone 15 Pro Max — це не просто...

Полична чи підлогова: яку акустичну систему вибрати для домашнього користування

Прослуховування музики та перегляд фільмів вдома — заняття приємні,...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x