Переділ рекламного ринку в Черкасах

У Черкасах за останній тиждень бійцями "Нацкорпусу" було зрізано 2 біг-борди і пошкоджено два сіті-лайта. Все це подається під соусом боротьби із сепаратистами, мовляв на них розміщувалася реклама Вілкула (Опоблок), Мураєва (Наші). Соцмережі спалахнули. Одні (явно з НК) почали кричати, що правильно роблять, інші – що це середньовічний феодалізм.

Трохи закулісної історії

Два роки тому партія "Батьківщина" вирішила розширити свій вплив на ринок рекламних послуг в Черкасах. Їм потрібні були свої площини. На обрії зявилася фірма ТОВ "Лідер Черкаси". Співзасновником фірми є такий собі Олександр Сінгаєвський. Він у 2012 році балотувався від "Батьківщини" на 196 окрузі (округ Бобова).

Фірма отримала дозволи на розміщення сіті-лайтів по Замковому узвозу, по вулиці Козацькій і по бул. Шевченка біля "Любави". Майже всі ці місця не передбачені в Схемі розміщення рекламних конструкцій. Короче, є Схема, де можна розміщувати борди чи сіті-лайти, а де не можна. От "Лідер Черкаси" отримав дозвіл від виконкому у тих місцях, де схемою це заборонено.

Потім починаються ігри довкола операторів. Декому починають не продовжувати дозволи, декого "відкладають", декого відправляють на демонтаж…. Цікавими є рішення про "відкласти" і на демонтаж. Чимало сіті-лайтів розміщені на Шевченка. Члени виконкому ратують, щоб очистити головну вулицю від реклами. І тут же дають дозвіл "Лідеру Черкаси"!

Про політичну складову

Ринок реклами в Черкасах поділений десь за принципом: 60% – місцеві, 40% – Київ чи інші міста. Найбільша кількість бордів у фірми "Вересень+", до якої має відношення лідер "порошенківців" області Сергій Кудактін. Історія з його бордами вже тягнеться більше 10 років. То він не платить і його звинувачують у мільйонних боргах, то він показує рішення суду, що міська влад не так рахує. Словом, це окрема тема. Зараз не про це.

Мер Черкас від Батьківщини. Найбільший оператор ринку реклами – від БПП. Що відбувається? Ну, звісно конфлікт. "Ти не платиш, ми тебе знесемо, ти негодяй і президент твій – редіска…." Але можемо і не знести, якщо там буде висіти портрет Юлі…

Фірма "Маркетингові технології". Має і борди і сіті-лайти. Має відношення до цієї фірми – Роман Шевченко, депутат міської ради від "Громадянської позиції". Його сітіки на бульв Шевченка "відклали" на додатковий розгляд. Правда, два вже демонтували. Знову під "предлогом очистки бульвару від реклами". А за квартал виконком дав добро "Лідер Черкаси" на сітік… Я думаю нікому не треба пояснювати, що власникам "Маркетингових технологій" пропонували розміщувати Юлю…

А націоналісти до чого?

Читач задасть мені це питання. Ну, звісно. Хто найчастіше ходить плече до плече з Бондаренком, хто сидить на виконкомах, не будучи членом виконкому і намагається вказувати, як і кому голосувати. Звісно, лідер "НК" Дмитро Кухарчук.

А хто зносить біг-борди і псує сіті-лайти? "Нацкорпус". Поставити борд вартує 12-15 тис. грн. Треба заливати фундамент. Взимку це робити проблематично. По сіті-лайтах таж сама ситуація. Полікарбонат чи оргскло коштує грошей, а якщо ще пошкодять світло, то самі розумієте, що треба ремонтувати.

Збитки від знесених 2 бордів уже 30-35 тис., від пошкоджених сіті-лайтів – в межах 10-15 тис.

На сітіках "Лідера Черкаси" теж була реклами "Нашого краю". Але її не чіпали… Хоча брешу. Один раз. На Замковому узвозі фарбою облили. А потім на сіті-лайтах "Лідера" зявилися Кошулинський і… Білецький з "Нацкорпуса". Співпадіння?

Для операторів ринку реклами вибори – це жнива. Спосіб заробити копійку. За законом вони розміщують всіх, хто не заборонений законом. А пошкоджений чи знесений борд – це удар не по іміджу політика, а по рекламному агентству, яке має рекламу поновити, переклеїти, встановити назад борд… Словом, понести витрати.

Вже зараз оператори рекламного ринку в Черкасах по замовчуванню перестануть розміщувати політичну рекламу Білецького…..

Кого "знищують"?

А тепер проаналізуємо кого ж зачепила національна зачистка рекламного ринку.

Бульв. Шевченка (сіті-лайт). Судячи зі схеми дозволів, то це РА "Постер" (Київ).

Бульв. Шевченка (сіті-лайт). Біля Новуса. ФОП Крапівіна – Черкаси.

Борд на Дахнівській. Схоже це борд Октагон (Київ).

У більшості цих операторів реклами (крім Крапівіної) дозволи мають завершитися у 2019 році. Точніше у березні-квітні. Робіть висновки, панове.

Чи не з'явиться потім на вільних місцях, звільнених націоналістами і патріотами, "батьківщинівський" "Лідер"?

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x