Нами керують садисти чи злодії?

Сьогодні вранці до мене зателефонувала старенька з сусіднього під’їзду.

– Саша, ти не знаєш чому немає води? – запитала вона.

– Та ні, – відповів я, – не знаю.

– От халепа, – забідкалася старенька. – А я зранку з пляшок повиливала. Що тепер робитиму?

– А навіщо вам вода у пляшках? – здивувався я.

– Так я у пластикові гарячу воду наливаю, обкладаюся ними і так гріюся, опалення ж нема…

Старенькій 90 років. Живемо ми з нею в будинку, що стоїть у центрі Сміли. Сміла розташована майже в центрі України. В Україні знаходиться центр Європи, на яку ми рівняємося і повноправним членом якої прагнемо стати. Надворі XXI століття. Сьогодні уночі мороз сягав двох градусів морозу, вітер ледь не збивав з ніг. Але у нас відключили опалення і 90-річна бабуся гріється пляшками з нагрітою водою… А тепер і води нема. Навіть слово "ганьба" в цій ситуації занадто м’яке.

Опалення цієї зими в Смілі відключають не вперше. Вся Україна знає про наші проблеми, про те, що ТОВ "Сміла Енергоінвест", яке постачає тепло в наші оселі, заборгувало за спожитий газ великі гроші. Директор Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Черкаської ОДА Сергій Демиденко восени привселюдно заявив: аж 178,2 мільйона гривень! При цьому загальний приріст боргу за рік склав майже 80 мільйонів. Однак представники товариства-боржника наголошують, що заборгували лише близько 25 мільйонів гривень… І все ж, 5 грудня минулого року правоохоронцями було затримано засновника ТОВ "Сміла Енергоінвест" Андрія Карпенка, який підозрюється у привласненні коштів споживачів за послуги з постачання теплової енергії в загальній сумі більш як 38млн. 500 тис. грн. Проте за два дні у Придніпровському районному суді Черкас було відмовлено в задоволенні клопотання слідчого про обрання підозрюваному запобіжного заходу – взяття під варту з можливістю внесення застави на суму завданих збитків в розмірі 38 млн. 530 тис. грн. Його взяв на поруки обраний в Одесі Народний депутат України Іван Чурсін – колишній регіонал, а нині член депутатської групи "Воля народу", який у цей час нібито голосував у Верховній Раді за державний бюджет… Про це все писали у відкритих джерелах у ЗМІ.

Отже, судова система прозоро натякнула злодіям: крадіть навіть у великих розмірах, ми вас не образимо, допоможемо в разі чого. До речі, коли 2015 року пограбували мою оселю, тодішня міліція досить швидко затримала грабіжників. Але суддя, тепер уже пенсіонер, відпустив їх під смішну заставу. Після того грабіжники вбили людину. Тобто стали вже і вбивцями. Але чи нема крові і на руках судді, який випустив злочинців?

З огляду на все це у людей, зокрема і в мене, виникає запитання, а чого це наша Феміда така прихильна до злісних порушників закону, чому страждають переважно законослухняні громадяни? Насмілюся припустити, що, напевне, має якийсь інтерес. Може фінансовий? Десь же крадені гроші діваються. Навряд чи всі осідають у кишенях злодіїв…

Тож мені цікаво, чому НАК "Нафтогаз України" роками терпів накопичення боргів Енергоінвестом? Чому голова правління ПАТ "Черкасигаз" Сергій Буян, такий буйний у Смілі зараз, не звертався у прокуратуру, коли борги за газ тільки почали накопичуватися? Чому лише на словах діяльне найвище обласне керівництво? Чому ніхто не притягує до відповідальності тих посадовців зі Сміли, які укладали дивний договір з Енергоінвестом і продовжували його. Дехто із них, кажуть, навіть при посаді в Черкасах…

От і виходить, що страждають не злочинці, а сумлінні люди, котрі, наприклад, заплатили за спожите тепло, але котрих хочуть змусити зробити це вдруге. І карають холодом. Тобто, страждають звичайні сміляни. І то не всі. Буян відключає, насамперед, ті котельні, які не обігрівають дитсадки чи школи. Тож і серед заручників, є, так би мовити, особливі заручники.

Що вражає найбільше, так це беззаконність і безглуздість подібних дій. Адже ніхто з тих, що мерзнуть, у Смілі, зокрема і 90-річна бабуся, навіть померши від холоду, не зможуть вирішити проблему того ж Черкасигазу. Вони навіть якби дуже хотіли, не зможуть погасити вкрадене ТОВ "Сміла Енергоінвестом" і не зможуть вибити у них поцуплене. Тому відключення тепла серед зими можна розцінювати хіба що як свідоме порушення Закону, адже зазаконодавством України від теплопостачання під час опалювального сезону споживача відключати неможна. І тут мала би бути негайна реакція прокуратури. Але…

А може відключення тепла в Смілі є просто задоволенням садистичних нахилів керівників "Черкасигазу"? Або свідомим катуванням людей, що заборонено Статтею 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. (Заборона катувань є абсолютною і не може бути виправдана жодним поясненням – це особисто для Сергія Буяна…)

До речі, буквально цими днями заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Круглякпообіцяв, що тепло в Смілі більше не відключатимуть… То хто у нас при владі, хто нами керує – садисти, злодії, брехуни?

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут

Фейсбук