БлогиНафтопереробний комбінат і драмтеатр на Замковій горі: якими вбачалися...

Нафтопереробний комбінат і драмтеатр на Замковій горі: якими вбачалися перспективи Черкас 60 років тому

- Advertisment -

У вересні 1956 року у періодиці були оприлюднені плани розвитку нового обласного центру Черкаси у найближчій та середній перспективі. Сьогодні для прочитання ця "дорожня карта" видається не менш цікавою, ніж тоді.

"В 1956–1960 роках в нашому місті передбачається спорудити такі великі об’єкти як завод штучного волокна, авторемонтний завод, механічний, силікатний і дріжджовий заводи, млин (елеватор), підприємства по виготовленню скляної тари і залізобетонних конструкцій. Якщо вдасться відшукати в місті площадку для розміщення великих промислових підприємств, то з кінця 1956 року в Черкасах почнуться також роботи по спорудженню бавовняного і нафтопереробного комбінатів.

Одночасно з будівництвом промислових підприємств у місті буде споруджено більше ста багатоповерхових житлових будинків на 5 тисяч благоустроєних квартир. Їх розміщення по кварталах докорінно змінить сучасне обличчя Черкас. Замість одноповерхових старих будинків по Комсомольській та вулиці Шевченка будуть зведені багатоповерхівки з центральним опаленням, водопроводом і каналізацією. Тротуари і мостова цих вулиць покриються асфальтом. А до кінця VІ п’ятирічки в асфальт одягнуться всі вулиці міста, і обласний центр перейде на тролейбусне сполучення (почав переходити аж у 1965-му, – Б.Ю.)

В центрі Черкас піднімуться монументальні споруди – Будинок Рад об’ємом 62 тис. кубометрів, а по боках його – готель та Будинок зв’язку. З тильної частини Будинку Рад споруджуються 60 і 62-квартирні будинки. Ансамбль цих будівель створить закінчений вигляд міського центра з просторою центральною площею в 10 тис. квадратних метрів перед Будинком Рад і великим сквером на протилежному боці.

Біля сучасної бібліотеки міськкому партії буде збудований кінотеатр на 500 місць, а в центрі Комсомольського парку (сквер ім. Б.Хмельницького, – Б.Ю.) – музично-драматичний театр на 850 місць. Перед театром розкинеться невелика площа, а з тилу – каскадні сходи до набережної водосховища. В цей же період у місті будуть споруджені два Будинки культури.

Залізничний вокзал станції Черкаси значно розшириться і реконструюється. Для приміськиих пасажирів збудується спеціальний павільйон. Перед будинком вокзалу заасфальтується Привокзальна площа розміром 6 тис. квадратних метрів.

Після виконання цього плану Черкаси перетворяться в один із найкращих і найблагоустроєніших обласних центрів Радянської України".

Борис Юхно
Борис Юхно
черкаський журналіст, краєзнавець
- Advertisement -

У лікарні помер черкащанин, який отримав поранення під час шахедної атаки на Черкаси

У лікарні помер 58-річний чоловік, який отримав тяжкі поранення під час дронової  атаки на Черкаси 6 травня. Про це...

Власників худоби попереджають про ризик занесення ящуру чи блутангу на Черкащину

Небезпека поширення інфекційних захворювань, зокрема ящуру та блутангу, існує на території України. Про симптоми та небезпеку цих хвороб для...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас