Черкаські підприємці збентежені підвищенням "мінімалки"

23 листопада 2016 року відбулося засідання Координаційної ради з питань розвитку малого та середнього бізнесу при міському голові. Підприємців прийшло більше 200 осіб. Зал засідань був повний, а решта заполонила коридори міської ради.

Це показало, наскільки збентежені підприємці підвищенням вдвічі мінімальної заробітної плати. Не тому, що не бажають, щоб зарплати бюджетників та найманих працівників підвищилися вдвічі, а тому що всі місцеві податки, ЄСВ, комунальні послуги, оренда теж значно піднімуться. ЄСВ та єдиний податок піднімуться теж удвічі.

На превеликий жаль до мінімальної заробітної плати прив’язані не тільки місцеві податки та збори, а також штрафні санкції, судовий збір, тощо. Ще підприємців турбує те, що орендна ставка на землі, що перебувають у землекористуванні збільшиться у 2017 році з 1,5% до 3%. Це ще один чинник підняття орендної плати. Підприємці таких платежів просто не витримають. У них є два шляхи: або піти у тінь, або зовсім закрити підприємницьку діяльність.

Чому підприємці прийшли до міського голови та депутатів? Тому що вони встановлюють ставки єдиного та земельного податку. Але вони теж повинні приймати рішення в межах Закону.

Всі добре розуміють, що ст. 27 Бюджетного Кодексу та ст. 4, 12 Податкового кодексу України дозволяє змінювати ставки тільки за півроку до початку нового бюджетного року. Тому депутати пообіцяли прийняти звернення до депутатів Верховної Ради з проханням внести зміни до ПКУ та передбачити перегляд місцевих податків та зборів на 2017 рік.

Сподіваємося, що депутати віднесуться відповідально та проголосують за таке звернення, а народні обранці внесуть зміни, які дозволять міським радам зменшити ставки та не загубити малий бізнес. Підприємцям залишається тільки чекати.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут