Бути чи не бути – ось що за питання

Під таким своєрідним лейтмотивом поетичного гамлетівського запитання мав чи не вперше в житті особистий прийом громадян. На прийомі було біля 15 тат і мам і з своїми дітками трьох років. Повірте, ще ті ревізори, заглянули в кожну шпаринку кабінету. Але гамлетівське питання звучало так: бути чи не бути цим дітям в дитячих садочках міста. Годинне спілкування із фіксацією на диктофон та зніманням на відео наблизило до певних спільних точок бачення цієї ситуації. Спробую по пунктах.

Перший: прийом чи відмова дитини до садочка – це виключні повноваження керівника цього закладу.

Другий: потрібні лише: заява,довідка від лікаря про те ,що дитина здорова та може відвідувати заклад і свідоцтво про народження дитини. Всі батьки, які прийшли на прийом,все це здали в садочок. Але ,за їхніми словами, їм відмовили. Проте, коли я попросив показати на заяві батьків резолюцію про відмову, жодного такого документу не було.

Третій пункт: ми домовились у дискусії, що питання "відмовників", тобто батьків, які свідомо категорично відмовляються від щеплень, ми виносимо за межі дискусії. Я поважаю право таких батьків на відповідальність за долю своєї дитини, проте є правила суспільства, як, наприклад, обов’язковий календар щеплень, яким користуються більшість всіх інших батьків, і їх теж потрібно поважати.

Четвертий пункт: вимагання від батьків здорових дітей якихось довідок ЛКК додатково є не можливим, тому що скасовані профогляди для дітей трьохрічного віку, ліквідовано дитячі поліклініки, є тепер центри сімейної медицини, де не має вузьких фахівців, які роблять такі заключення ,тому є довідка від лікаря проте що дитина здорова. Для дітей, які мають діагнози про патологію, таку довідку видає дитяча міська лікарня, яка під діагноз рекомендує садочок ортопедичного, неврологічного, логопедичного, офтальмологічного профілю.

П’ятий пункт: чому не має аналогічних проблем для початку навчання в школі? Всі медсестри шкільних педіатричних відділень працюють у складі дитячої лікарні, їх приймає і звільняє головний лікар, і відповідно реалізується загальна політика по медичній сфері, яку виробляє департамент охорони здоров’я. Всі медсестри дошкільних закладів приймаються і звільняються керівником садочка, тому хто замовляє музику, той і хороводить у танці. Ці медсестри навіть отримують свої сертифікати не в департаменті, а десь в іншому місці.

Висновок. Я пообіцяв відвідувачам, що питання і надалі буде у сфері інтересів департаменту, що будь-яка скарга на невмотивовані дії буде розглянута комісійно за їх участі. Але рух повинен бути спільним, місто забезпечене достатньою кількістю вакцин для обов’язкового календаря щеплень, необхідно реалізувати право кожної дитини на ті речі, які визнані в дитячій світовій Конституції – це Конвенція ООН про права дітей. А обов’язковість захисту дітей від інфекційних хвороб є загальновизнаною і не підлягає сумніву.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net
0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x