На одне робоче місце в Черкасах претендують 11 безробітних. Це дані міського Центру зайнятості. Там переконують: така кількість незайнятих не критична. Вона тримається на рівні минулого року. Водночас на Черкащині на одну вакансію аж 43 претенденти. І через це, переконані соціологи, тут живуть найбільш нещасливі люди. Світлана Литвак докладніше.
Денис без роботи майже чотири місяці. Раніше працював слюсарем-ремонтником. Але тепер готовий братися за будь-що.
Денис Нікітін, безробітний: «Роботу можна будь-яку робить, аби була заробітна плата висока».
Як Денис, у Черкасах тільки в січні офіційно шукають роботу понад 700 містян. Безробітні бідкаються: її знайти вкрай важко. На одне вакантне місце претендують аж 11 осіб. У міському Центрі зайнятості кажуть: бувало й більше.
Оксана Щербак, директор Черкаського міського центру зайнятості: «У разі, якщо ми не підбираємо підходящу роботу, ми надаємо статус безробітного. А потім здійснюємо підбір роботи і пропонуємо, якщо не відповідає освіта наявним вакансіям, професійне навчання для того, щоб дисбаланс на ринку праці зменшить».
Роботодавці найчастіше шукають майстрів із ремонту техніки, будівельників та агрономів. А от безробітні найчастіше хочуть працювати в держустановах, сфері благоустрою та обслуговування. Аби бути там конкурентним, фахівці радять добре над собою попрацювати.
Так Богдан Руденко вчить як нинішніх, так і майбутніх працівників гарної пам’яті. Тренер каже: роботодавці нині звертають увагу не лише на освіту, досвід і володіння мовами. Власним резюме треба вражати.
Богдан Руденко, тренер Центру розвитку пам’яті: «Скорее всего именно тот работник, который обладает такой памятью, будет наиболее эффективным и высококлассным специалистом. И для работника он становиться уникальным. А уникальность, конечно же, поднимает его рыночную стоимость как работника».
Поки Черкащина – серед областей, де живуть найбільш нещасні люди. Це за твердженням соціологів. Індекс нещастя вони розрахували за показниками інфляції та рівня безробіття.