Новини на ВІККАВіККА-новиниЧАЕС: 24 роки потому…

ЧАЕС: 24 роки потому…

-

- Advertisment -

Життя до і після Чорнобиля. Сьогодні, 26 квітня, на Черкащині вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів Чорнобильської катастрофи. 24 роки тому вибух на четвертому енергоблоці ЧАЕС зруйнував та змінив тисячі життів. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики як за економічним збитком, так і за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей. 25 тисяч черкащан брали безпосередню участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Близько 130 тисяч постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС. Як їхнє життя складається нині – 24 роки потому – дивіться у наступному сюжеті.

Степан Савович родом з Прип’яті, однак нині живе у Черкасах. Чорнобильська катастрофа забрала у чоловіка рідних йому людей.
Степан Савович, черкащанин: «У той день, як горіло, вони були біля самої станції, тесть помер вже й зятя теж немає».
Усі ці чоловіки – працівники Черкаського автотранспортного підприємства. Усі вони – ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС. Частина з них до Чорнобиля потрапила через день після вибуху. 27 квітня три автопотяги, навантажені щавельною кислотою, виїхали з Черкас й попрямували до Чорнобиля.
Анатолій Мартиненко, ліквідатор: «Справа в тому, що тоді ніхто не знав, чим захищатися. Це зараз всі «заднім числом» розумні, а тоді… Що туди тільки не возили … і кислоту, і бетон, і все…»

Олександр Іванець, ліквідатор: «Ми кожен рік тут збираємося, аби згадати все, пом’янути людей, яких зараз тут з нами немає. Це свято для нас не свято, це поминки».
На «поминках» чорнобильці пригадують, як тяжко їм довелося у 86-му та 87-му роках. Однак і у 2010, додають чоловіки, не легше. Що не день, то хвороб все більше і більше, а здоров’я і державної допомоги все менше і менше.
Володимир Болтенков, голова Черкаської ОО «Союз Чорнобиля»: «Не прошло и 24 года, как про чернобыльцев забыли практически, проблем очень много, проблемы с медицинским обслуживанием, медикаментами, жилищная проблема».
Житлова проблема чорнобильцям наболіла особливо. З 2007 року спеціалізована квартирна черга не просунулася ні на крок. На житло безнадійно чекають близько 600 ліквідаторів та їхніх сімей.
Усі вони нині мріють про одне: аби ліквідаторів аварії та постраждалих від неї згадували не лише напередодні пам’ятних дат. Над реалізацією цього бажання нині працює державна влада, – наголосив у своїй промові губернатор Черкащини Сергій Тулуб.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Щоб сьогодні чинне керівництво, чинна влада довела, що їхні обіцянки не порожні слова, це справи, які вплинуть на життя чорнобильців на краще, й влада подбає про цих людей».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах видаватимуть гуманітарну допомогу для тваринок-переселенців

Черкаська обласна організація Українського Червоного Хреста за підтримки Humane Society International (HSI) розпочинає видачу корму для тварин, які зі...

Внаслідок ДТП загинув рятувальник зі Звенигородщини

Сьогодні, 7 травня, попрощалися з рятувальником Віктором Гончаром, який загинув у результаті дорожньо-транспортної пригоди. Про це повідомляє пресслужба ГУ...

Цікаве:

Рецепти від черкащан: як Марина Черкащенко готує сирну паску (ВІДЕО) 

Паска без випікання. Напередодні свята Великдень знімальна група ВІККА...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x