Новини на ВІККАВіККА-новиниЯкий стан черкаських бомбосховищ?

Який стан черкаських бомбосховищ?

-

- Advertisment -

Третина бомбосховищ у Черкасах не придатна для захисту. А все тому, що занедбані, або ж залиті ґрунтовими водами. Ті, що більш-менш годяться для сховку – теж показовими назвати важко. Куди бігти й що робити людям у разі біди – дізнавались наші кореспонденти

28-ми річний Юрій живе неподалік одного з міських бомбосховищ. Відколи себе пам’ятає, каже , жодного разу не чув, щоб там наводили лад.

Юрій Руденко, житель м. Черкаси: "Якщо сильно захотіти там можна усе зробити і порядок там навести".

Тут є система вентиляції, дизельний генератор, запаси питної води, ліжка, кухонне приладдя та навіть інтернет. Це бомбосховище міської дитячої лікарні одне із найкращих у Черкасах. При надзвичайній ситуації врятувати може щонайменше три сотні життів. Та показовим його назвати важко. Стіни тріщать по швах, а протихімічний захист повністю відсутній. Приміром ось ці протигази тут ще із 70-их років.

Валерій Горшунов, керівник штабу ЦО міської дитячої лікарні: "Норми їх давно вийшли. Фінансування відсутнє. Програма не працює. Грошей немає".

Усього в місті 88 захисних укриттів. Чотири комунальних, решта – у руках приватників.

Андрій Хижняк, начальник Черкаського МВ УДСНС в Черкаської області: "Поки проблем із цим не було. Дозволяють дивитись. Вони мабуть розуміють наскільки зараз це важливо. Який зараз стан в країні. Поки порядок".

Хоч вхід до бомбосховищ перевіряльникам вільний – ситуація плачевна. Адже третина захисних приміщень у місті не придатна для прихистку. Ось це укриття розташоване на території колишнього Цукрового заводу. Туди журналістам – зась. Потрапити туди змогли лишень місцеві дігери. Відзняте ними потайки відео зібрало кількатисячні перегляди в ютубі.

Не лише занедбані, але й затоплені. У Черкасах таких зо два десятки. Через високий рівень ґрунтових вод у бомбосховищах "700-ки" та району "Д" стоїть до двох метрів води.

Юрія Кривошея, нач. управління цивільного захисту департаменту ЖКК Черкаської міськради: "Це ще за Радянських часів таке. Але там встановлювали насоси, воду відкачували. А зараз цим ніхто не займається".

Та навіть якщо усі підземні сховища причепурити – врятувати вони змогли б лише 20 тисяч містян, кажуть перевіряльники. Тож у випадку надзвичайної ситуації радять виїздити за місто. Не сподіватиметься на бомбосховище по-сусідству і Юрій. Біду, каже, краще перечекає у своєму сараї з погребом.

Юрій Руденко, житель м. Черкаси: "Буду швидко бігти сюди. Щоб хоч якось сховатись де-небудь".

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Чигирині невідома особа викрала з клумби кущі квітів

Сьогодні, 18 травня, невідомий зловмисник близько четвертої години ранку поцупив з клумби кущі квітів. Про це повідомляє пресслужба Чигиринської...

У Черкасах зіткнулися два авто, водія Mitsubishi госпіталізували

ДТП сталася вчора близько 13:30 години у Черкасах. 76-річного водія Mitsubishi  госпіталізували. Про це повідомляє пресслужба ГУНП в Черкаській...

Цікаве:

Стратегії вивчення граматики англійської мови для новачків

Вивчення англійської мови може бути захоплюючим і в той...

23 червня в Києві стартує Incrypted Conference 2024

Це вже вчетверте, коли криптомедіа Incrypted організовує одну з...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x