Не дай СНІДу шанс

- Advertisment -

Сьогодні Всесвітній день боротьби зі СНІДом. У всьому світі цього дня говорять про те, яку загрозу існуванню людства несе глобальна епідемія. Символом боротьби – червона стрічка. Жодна акція сьогодні не відбувається без неї. Цю стрічку навесні 1991 року, як символ розуміння, створив художник Франк Мур. Стрічка у вигляді перевернутої англійської літери V, від слова Вікторія – перемога. Утім, хворих на ВІЛ-інфекцію не меншає. Сьогодні, за офіційними даними, на Черкащині три тисячі осіб ВІЛ-позитивні. Серед них 771 особа хворіє на СНІД. Як живуть ВІЛ-позитивні черкасці – дізнавалася Наталя Кириленко.

Дмитро Андрійченко зі звичайної благополучної родини. Про свій статус ВІЛ-позитивного дізнався у 2005 році. З цим живе уже 4 роки. Але він не вважає , що це проблема. Яким чином хвороба потрапила до його організму, досі не знає.
Дмитро Андрійченко, регіональний представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «Если меня спрашивают, был ли у меня опыт употребления наркотиков – да, был. Был ли у меня небезопасный секс – да, был. А вот каким путем, конечно же, больше вероятность, что это инъекционным употреблением наркотиков».
Сьогодні Дмитро – регіональний представник Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ. Нині допомагає тисячам людей, які хворіють на цю недугу.

Дмитро Андрійченко, регіональний представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «Я не один. Те люди, которые узнают о своем статусе, все это из-за того, что они недостаточно информированы, были и вопросы профилактики».
У цьому закладі Дмитро знайшов відповіді на всі свої запитання. До цього життя здавалося йому безперспективним.

Дмитро Андрійченко, регіональний представник Всеукраїнської мережі ЛЖВ: «Когда я пришел сюда, когда я увидел тех же людей, которые живут нормальной жизнью, они рожают детей, здоровых детей, у меня где-то уже этот колокольчик как бы прозвенел, как бы не все потеряно в этой жизни».
ВІЛ-інфекція – це стан , за якого в крові людини наявний вірус. Вона протікає протягом багатьох років. Якщо її не лікувати, імунна система людини втрачає здатність захищати організм та протистояти різним хворобам, і відповідно розвивається СНІД. Проте більшість людей вважають, що ця проблема їх не стосується.
Михайло Грищенко, лікар-епідеміолог Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом: «Я говорю йому: «Чому»? Що ти не знав, як передається ВІЛ-інфекція. Ні! Знав. А я думав, що це мене не стосується, що це стосується тільки тих наркоманів або проституток».
Визначають наявність вірусу в організмі людини за аналізом крові. Результат оголошують через два дні.
Юлія Гайденко, лікар-лаборант Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом: «Тут проводиться первинний скрінінг аналізів на ВІЛ-інфекцію. Також ми виконуємо аналізи гематологічні і біохімічні».
На сьогодні зростає кількість нових випадків інфікування ВІЛ та захворювання на СНІД. Щомісяця в області реєструють близько 35-ти ВІЛ-інфікованих. Наша область за інтенсивністю захворювання на ВІЛ-інфекцію займає 15 місце в державі.

попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Понад 400 школярів Христинівщини пройшли військовий вишкіл на польовому навчанні

У Христинівській громаді відбулися навчання для школярів із базової військової підготовки. Понад чотириста учнів під керівництвом інструкторів навчалися стрільби...

Двоє жителів Канівської громади отримають допомогу на закупівлю дров

Виконавчий комітет Канівської міськради ухвалив рішення надати матеріальну допомогу двом мешканцям громади на придбання дров для опалювального сезону 2025–2026...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас