У Городищі 4 липня відбувся перший обласний фестиваль нематеріальної культурної спадщини «ШПАЧОК-FEST». Захід об’єднав громади Черкащини та Кіровоградщини, які представили свої унікальні традиції, народні ремесла, автентичні страви й творчість. Повідомляють у Черкаському обласному центрі народної творчості.
Фестиваль зібрав представників 30 громад Черкаської області та однієї громади Кіровоградщини. На сценах виступили 68 творчих колективів і сольних виконавців із 26 громад.
Однією з головних подій стала презентація 14 елементів нематеріальної культурної спадщини, внесених до Національного, обласних і місцевих переліків. Відвідувачі могли познайомитися з традиціями приготування місцевих страв, серед яких шпачки, бузинник, цибуляник, книш, затируха, киселиця, вареники з різноманітними начинками, а також із народними обрядами, зокрема «Старосільським весіллям», і культурними традиціями окремих громад.

Вперше до фестивалю долучилися й гості з Кіровоградщини. Великоандрусівська громада представила два елементи нематеріальної культурної спадщини — «Вареники з мимрями» та «Кисіль до пареного молока», а також виступ вокального ансамблю «Горлиця».
Фестиваль проходив одразу на кількох тематичних локаціях. Для гостей організували презентації традицій, дегустації автентичних страв, майстер-класи, виставки виробів понад 100 народних майстрів із Черкаської, Київської, Кіровоградської та Полтавської областей, а також концерти фольклорних і сучасних колективів.

Окрему локацію представила 110 окрема механізована бригада імені генерала хорунжого Марка Безручка. Відвідувачі мали змогу поспілкуватися з військовослужбовцями, підтримати благодійні ініціативи та висловити подяку українським захисникам.
Також фестиваль відвідали фахівці Національного музею народної архітектури та побуту України, які ознайомилися з представленими елементами нематеріальної культурної спадщини та оцінили перспективи їхнього внесення до Національного переліку України.
