Online TV
НовиниКримінал«Шлях відновлення»: ветерани з Канева пройшли сакральними стежками Трахтемирова

«Шлях відновлення»: ветерани з Канева пройшли сакральними стежками Трахтемирова

Минулої суботи, 25 жовтня, ветерани Канівської громади разом із родинами вирушили в подорож мальовничими стежками Трахтемирова на Букринському півострові. Ця подія стала не просто прогулянкою, а справжнім “Шляхом відновлення” — через історію, природу та силу єднання.

Про це повідомили у Канівському міському центрі соціальних служб.

«Наша подорож розпочалася з пам’ятного знаку, присвяченого перемозі українських козаків над московитами у 1618 році. Ми побували на стародавньому козацькому кладовищі, де вкотре усвідомили: український народ століттями виборює своє право на життя на власній землі. Ми подякували тим, для кого час зупинився, і тим, хто нині тримає оборону», — розповіли учасники мандрівки.

Далі шлях проліг до “дерева-тризуба” — унікального природного утворення, де гілки дерева нагадують форму державного герба. Це місце, за словами подорожніх, буквально дихає духом козацтва, волі й незламності.

На найвищій точці півострова — геодезичному пункті Триангуляр 222, учасники зробили перепочинок, насолодилися краєвидами Дніпра та наповнилися енергією місцевої “сили”. Фінальною зупинкою став Марків Шпиль, відомий своєю “лінзою” — місцем, яке, за легендами, підсилює всі людські почуття. Там ветерани утворили коло й загадали спільне бажання — про мир і перемогу України.

«Це був неймовірний заряд ресурсу! Ми відчули відновлення через природу, історію та живе спілкування. Такі подорожі надихають і додають сил рухатись далі», — зазначили учасники маршруту “Трахтемирів: шлях відновлення”.

Особлива подяка — Фонду “МХП-Громаді”, який допоміг організувати подорож у межах програми підтримки військових та ветеранів “МХП_Поруч”.

Що таке Трахтемирів?

Трахтемирів — це давнє козацьке містечко на правому березі Дніпра, між Канева та Ржищева, яке сьогодні входить до складу Канівської громади. Його історія сягає ще часів Київської Русі. У XVI–XVII століттях Трахтемирів був козацькою столицею, тут розташовувався шпиталь Запорозького війська, а в навколишніх урочищах досі збереглися залишки стародавніх курганів, козацьке кладовище, оборонні вали й сакральні місця сили.

Цей край славиться унікальною природою, енергетикою, археологічними пам’ятками та легендами про запорозьких отаманів. Місцеві називають його “серцем козацького духу”, яке б’ється в унісон із сучасною Україною.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.

Черкаська громада провела в останню путь Захисника України

Черкаська громада у скорботі. В останню путь провели солдата Сергія Кушніра, який віддав своє життя, захищаючи свободу та територіальну...

На Черкащину насуваються теплі антициклони – Гідрометцентр

Ще вчора на ранок висота снігового покриву на Черкащині становила 1-3 см, а сьогодні від нього не лишилося і...

Цікаве:

Прості поради черкащанам, що врятують ваші кімнатні рослини

Зима відчутно змінює умови в наших домівках, і це...

П’ять сортів картоплі, що “провалили” сезон-2025 у центральних областях: результати дегустації

Не всі сорти картоплі демонструють гарну врожайність, багато з...

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

Підключення до трансляції ВІККА...
Перевірка доступності потоку

Трансляція недоступна

Наразі пряма трансляція не ведеться. Спробуйте пізніше.