Новини на ВІККАВіККА-новиниАдвокат для особливих

Адвокат для особливих

-

- Advertisment -

Перший в Україні довідник із адвокації шрифтом Брайля видали в Черкасах. Усе для того, аби допомогти людям із особливими потребами бути юридично підкованими у спілкуванні з владою. Копії книги можна знайти також у традиційному друкованому варіанті тана дисках. Поширюватимуть ці посібники через УТОС (Українське товариство сліпих) безкоштовно. Усе це стало можливимзавдяки проекту «Конвенція прав інвалідіві люди з особливими потребами в Черкаській області».

Особливим людям – особлива підтримка. Так вирішилив Коаліції «Молода Черкащина»та видали довідник із адвокації. Причому у трьох варіантах – друкованій брошурі, відеоверсії на диску та спецвидання шрифтом Брайля. Тут є поради, рекомендації, витяги з законів. Усе для того, аби люди з обмеженими фізичними можливостями могли вільно співпрацювати із владою.
Анна Харченко, КМГО «Молода Черкащина»: «Будь-яка література має видаватися по-різному – друковано, відео та шрифтом Брайля, навіть на ліках мають писати цим шрифтом».
Видати такий посібник стало можливимзавдяки проекту «Конвенція прав інвалідіві люди з особливими потребамив Черкаській області» . Також у рамках акції представники коаліції проаналізували три обласні соціальні програми, відповідно до статей конвенції. Нагадаємо, конвенція про права інвалідівухвалена та ратифікована щев лютому. Утім, це лишев теорії. А от на практиці – вонай досі не запрацювала.

Обласна влада також погоджується: сприяти – це ще не означає допомогти.
Олександр Туз, управління внутрішньої політики ОДА: «Сприяти – це таке собі поняття. Це що – квіти чи автобус надати? А допомогти – вам треба звернутися до відповідних фахівців в ОДА».
Олександр Туз порадив присутнім звернутися до фахівців управління внутрішньої політики облдержадміністрації та створити власну координаційну раду. Вірять у її силу, щоправда, не всі. Опікуни дітей із інвалідністю запевняють: із владними структурами знайти спільну мову стає все важче.
Віра Горохова, ГО «Спілка батьків і дітей-інвалідів» м. Сміла: «Вони фінансово обмежені. Те, що ми могли робити 10-15 років тому,нині вони роблять це із великими потугами».
Врятує людей із особливими потребами, на думку пані Горохової, єдина державна програма реабілітації, якої і досі в Україні не створено.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкаський синоптик спрогнозував погоду на Великдень

Погода травня у місті Черкаси та області вже найближчими днями зміниться: стане більш прохолодною. Про це пише директор Черкаського...

Автівки, мільйонні статки, гроші за кордоном, подарунки: декларації черкаських депутатів від фракції «За Майбутнє»

Елітні автівки, подарунки від батьків, будинки, гаражі і причепи, гроші за кордоном, мільйонні доходи й заощадження задекларували за 2023...

Цікаве:

- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x