Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниЧеркащина готується до великої повені

Черкащина готується до великої повені

- Advertisment -

Черкащину чекає велика повінь. Активне танення снігів вже не за горами. Весняне водопілля синоптики прогнозують на кінець березня – початок квітня. Тоді рівень води в річках України може значно перевищити минулорічні максимуми. За словами фахівців, нині на території області запаси води в снігу трохи менші, ніж у Канівському водосховищі. Чи готова Черкащина до великої води та весняного льодоходу – з’ясовувала Ольга Скорик.

На території Черкаської області все спокійно. Жодних підтоплень через танення снігу немає, констатує голова комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Черкаській ОДА Петро Гаман. Утім, це лише поки що. Водопілля цілком реальне. Адже запаси води в снігах Черкащини близько двох кубічних кілометрів. Це лише трохи менше, ніж міститься у Канівському водосховищі, підрахував начальник обласного управління меліорації та водного господарства Сергій Пазинич. І половина талої води, близько кубічного кілометра, піде у водойми.
Сергій Пазинич, начальник обласного управління меліорації та водного господарства: «У нашій області близько 2,5 тисячі ставків і водосховищ. У них закумульовано 350 млн. м3, а стікатиме 1 млрд. Через ці ставки і водойми тричі пройде вода, і тричі вони будуть наповнюватись».
До того ж, ситуацію можуть ускладнити льодові затори під час льодоходу та захаращені русла річок і дренажних канав.

Олександр Криворучко, начальник ГУ з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Черкаської ОДА: «У незадовільному стані перебувають гідротехнічні споруди 6 водосховищ: Іркліївського (Шполянського р-ну), Сушківського (Уманського р-ну), Воронянського (Жашківського), Босівського та Семеніваського (Лисянcького). Це по басейну річки Південний Буг. Та Кам’янського (м. Кам’янка) – по басейні річки Дніпро».
У весняне водопілля в нашій області найбільш небезпечні території біля Дніпра, Росі, Тясмина, Шполки, Гнилого та Гірського Тікича. При розливі цих річок підтопляться значні площі разом із населеними пунктами. Однак ще більша загроза для населених пунктів – Канівське та Кременчуцьке водосховище.
Олександр Криворучко, начальник ГУ з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Черкаської ОДА: «Нижче створу Канівської ГЕС створиться значна зона затоплення. Площа якої понад 20 тис. га. В зону затоплення потрапляють с. Ліпляве, Сушки, Келеберда, Прохорівка, Пекарі, Хмільна, Межиріч, Кононча Канівського району, Бубнова Слобода, Домантово Золотоніського району».
Аби зустріти повінь та льодохід у всеозброєнні, черкаські рятувальники запасаються плавзасобами, інвентарем та піском і готують піротехнічне обладнання для підривних робіт на водоймах.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Золотоніщині в ДТП травмувався неповнолітній мотоцикліст

У Золотоніському районі зіштовхнулися автомобіль та мотоцикл. В аварії травмувався 17-річний пасажир двоколісного. Повідомляє Поліція Черкащини. Дорожньо-транспортна пригода сталася 2...

Деякі види соціальних допомог віднині виплачуватиме Пенсійний Фонд

 Із 1 липня Пенсійний фонд України почав призначати та виплачувати окремі види державної соціальної допомоги, які раніше здійснювали органи...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас