БлогиНесвяткові роздуми про почуте і побачене в сесійній залі...

Несвяткові роздуми про почуте і побачене в сесійній залі обласної ради

-

- Advertisment -

Сьогодні наша студентка і одночасно голова Благодійного фонду "Життя без перешкод" Владислава Семенченко намагалася привернути увагу депутатів обласної ради до проблеми ще однієї дівчинки – Анастасії Іжко. Не просила гроші на придбання слухового апарату, а хотіла запросити депутатів на благодійний концерт з цією метою.

Чому я пишу НАМАГАЛАСЬ? Бо вже на 3-й хвилині її виступу депутати почали вигукувати, щоб Владислава передала мікрофон мамі: Не мучте дитину! Віддайте мамі мікрофон! Мамо, скажіть що вона хоче!…

Владислава – розумна молода дівчина, гарно навчається, активна, небайдужа… і має ще багато інших чеснот. Вона лише довго і важко говорить… Вона робить добру справу, хоче говорити і хоче, щоб її почули. Проте нам, на жаль, не вистачає терпіння її слухати.

В останні роки ми багато говоримо про інклюзію, і ми таки просунулися на кілька кроків вперед щодо сприйняття і прийняття іншості. Ми відкриваємо інклюзивні класи у школі, а тепер і в закладах профтехосвіти, ми одягаємо шкарпетки і демонструємо у соціальних мережах фото з акції "LOTS OF SOCKS", ми готові допомогти незрячому чи візочнику перейти вулицю і беремо участь в благодійних акціях на підтримку людей з інвалідністю.

Але чи готові учні або студенти щодня слухати, як довго і важко, хоч і правильно, відповідає їх однокласник чи однокурсник? Чи готові ми чекати в черзі магазині, поки така людина буде пояснювати продавцеві, що вона хоче купити? Чи готові ми, запізнюючись на роботу, чекати, поки хтось у візочку заїде, а потім виїде з тролейбуса? Ні! Ми швидше схопимо візок і внесемо його в тролейбус. Скажете, це ж добре! Ні, це не добре для того, хто у візку. Бо завтра він опиниться один в тролейбусі, і допомогти йому буде нікому. Бо він уже давно навчився справлятися самостійно з постійними викликами. Це ми не можемо справитися з нетерплячістю.

Бо ми готові ставитися до людей з інвалідністю як благодійники, жаліти їх, але не як до рівних собі.
Сьогодні депутати обласної ради "ПРОВАЛИЛИ" екзамен з інклюзії. Гадаю, провалять його й ті, хто сьогодні рапортує про створення інклюзивних класів, груп, центрів. І мова тут не про заклади освіти, не про пандуси, ліфти, туалети, тролейбуси, хоч і про все це теж. Мова про нас. Про готовність суспільства визнати рівними людей з інвалідністю.

Редакція сайту не несе відповідальності за зміст блогів. Думка редакції може не збігатися з авторською.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Галина Гаврилюк
Галина Гаврилюк
черкаська освітянка
- Advertisement -

Рівень води у Черкаському районі почав зменшуватись – ДСНС

Підтоплення у селах Хрещатик та Єлизаветівка зберігається, однак рівень води почав знижуватися. Рятувальники та волонтери продовжують допомагати місцевим жителям....

Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми

Директор підприємства МХП- Урожай Олександр Воскобойнік вручив вихованцям дитячої команди «Черкаських Мавп» черговий комплект форми. Таку допомогу Олександр Воскобойгік називає...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x