Новини на ВІККАВіККА-новиниСело і люди: Черкащина жнивує…

Село і люди: Черкащина жнивує…

-

- Advertisment -

Жнива. У цей час жовтогарячими ланами пливуть комбайни, мчать польовими дорогами вщерть наповнені збіжжям вантажівки. Кожна зернина – маленька часточка подяки землі за дбайливий догляд, щоденну працю і любов, кожна закумулювала в собі результати нелегкої річної праці хліборобів.
Вістей про перебіг жнивної кампанії з нетерпінням очікують не лише ті, хто безпосередньо причетний до вирощування і збирання врожаю. Усіх небайдужих цікавлять питання: «Скільки ж цього року буде зібрано, чи вистачить, де зберігатимуть?».
Як для селян, зайнятих у підготовці й проведенні жнив, так й для урядовців ця пора найгарячіша. Плани організаційних заходів, наради, вказівки, тощо залишаться порожніми словами та паперовим сміттям без всебічного сприяння і допомоги чиновників у вирішенні найболючіших проблем аграрного комплексу, їхньої щирої у тому зацікавленості, і лише за такого ставлення представників держави до своїх обов’язків гідну винагороду за свою працю отримають хлібороби, а наші столи увінчуватимуть запашні короваї.

У Черкаському районі цьогорічна жнивна кампанія сягнула найвищої температурної позначки в прямому і переносному значенні. Тримаючи руку на її пульсі, райдержадміністрація Черкаського району, очолювана Євгеном Мироновичем Влізло, пропонує аграріям власні напрацювання із забезпечення стабільності внутрішнього ринку реалізації зерна, мінімізації втрат при збиранні врожаю, зменшення видатків виробниками сільгосппродукції на поточні потреби їхніх господарств.

А тепер про перебіг першого етапу цьогорічної жнивної кампанії у Черкаському районі на прикладі роботи двох товариств, Яснозірської філії СТОВ ім. Шевченка і СТОВ «Ломовате» у селі Сагунівка.
За тиждень до того, як комори і токи цих та інших господарств району прийняли з полів останні партії збіжжя групи ранніх зернових справами хліборобів цікавилась наша знімальна група.
Аграрії ще уточнюють цифри у звітній документації, тому ми вирішили не оперувати нею, зауважимо лише – сподівання селян отримати врожаї на рівні минулого року не справдились.
За таких обставин зібрати вирощене без найменших втрат не побажання – вимога, а тут ще й спекотна погода дошкуляє так, що доводиться постійно корегувати режим роботи механізаторів, працівників, задіяних на інших ділянках.
Відповідальність людей, розуміння ситуації у поєднанні з головним стимулом – високими заробітками під час жнив – запорука того, що кінцевий результат буде досягнутий.
Боротьба за врожай на етапі жнив – комплекс заходів. Працюють усі структурні підрозділи господарства. У режимі підвищеної готовності – протипожежна служба.
Відпрацьована до дрібниць організація харчування працівників на час підготовки і проведення жнивної кампанії. Меню їдальні від ресторанного за різноманітністю дещо відрізняється, але в якому з тих закладів Вас нагодують безкоштовно, на порціях тут також не економлять. А тим, хто працює у полі, окрім гарячих страв на обід і вечерю, кухарі пропонують особливо бажану під спекотним сонцем добавку.
Турбота про людей у товаристві, яке очолює Володимир Григорович Зганяйко, не обмежується лише заходами із організації їхньої роботи. Так, на свято «обжинок» кращих відзначать преміями і подарунками, вже тепер переймається директор розрахунком з пайовиками, від вирішення питань реалізації збіжжя певною мірою залежатиме добробут сімей працівників господарства.
Володимир Григорович впевнений – проблем у аграрному комплексі України багато і вони значно суттєвіші, аніж здається. Без змін у ставленні вищого керівництва держави до потреб вітчизняного виробника сільгосппродукції сподівання наших господарників скласти конкуренцію своїм західноєвропейським колегам залишаться нездійсненною мрією.
Лани Яснозірської філії СТОВ ім. Шевченка розташовані на півночі Черкаського району. Однак ситуація з погодними умовами, врожайністю, термінами завершення збору ранніх зернових ідентична тій, що склалася на півдні.
Певною мірою розчарування яснозірських аграріїв на високий врожай озимої пшениці компенсує якість вже зібраного ними збіжжя.
Складські приміщення господарства здатні прийняти понад 55 тисяч тонн зерна нового врожаю, до сезону жнив їх підготували завчасно, поремонтували й обладнання. Пишається директор філії Юрій Павлович Пономар запущеною торік в експлуатацію газовою сушаркою.
Як показала практика, не стало зайвим і залучення додаткового людського ресурсу. Роботу на току на час жнив запропонували старшокласникам, сільська молодь від пропозиції заробити на власні потреби та поповнити родинний бюджет не відмовилась.
Створення відповідних побутових умов працівникам підприємства, організаційні заходи із забезпечення безперебійної роботи елеватора, сільськогосподарської техніки та обладнання – запорука бажаного кінцевого результату жнивної кампанії.
Пора жнив вже набрала оберти, наповнились комори підприємства збіжжям групи ранніх зернових, інші ж культури на полях ще чекають своєї черги.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

“Врятована рота”: Патронатна служба Азову разом з Trustee Plus запускають криптовалютний збір на порятунок поранених бійців

Організатори планують зібрати 5 млн. грн на порятунок близько 100 бійців 12 бригади спеціального призначення «Азов» НГУ та 3-ї...

Черкаські медики передали 26 дронів для Третьої штурмової (ВІДЕО)

26 FPV-дронів Для бійців Третьої штурмової бригади придбано черкаськими медиками спільно з німецькими кардіохірургами. Уже скоро їх відправлять на...

Цікаве:

- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x